Jak uruchomić Androida 4.0 Ice Cream Sandwich na komputerze?

Jak uruchomić Androida 4.0 Ice Cream Sandwich na komputerze?

Jak uruchomić Androida 4.0 Ice Cream Sandwich na komputerze?
Krystian Bezdzietny
01.03.2012 14:00, aktualizacja: 01.03.2012 15:00

Jeżeli ktoś z Was nie miał jeszcze okazji pobawić się najnowszym Androidem Ice Cream Sandwich, to poniżej prezentujemy rozwiązanie umożliwiające ekspresowe nadrobienie straty poprzez uruchomienie wirtualnej wersji systemu na komputerze.

Najnowszy Android 4.0 wprowadził wiele nowości na pokłady smartfonów i tabletów. Z perspektywy zwykłego użytkownika główną zmianą jest bardzo fajny, odświeżony interfejs, czyli Holo Theme.

Android Ice Cream Sandwich to intensywny powiew świeżości. Google porządnie zabrał się do rewitalizacji zarówno głównego menu, jak i nawet bardzo szczegółowych elementów systemu: przycisków, bannerów, belek itp. Jeżeli ktoś kiedyś używał Androida albo nie zaktualizował swojego smartfona do ICS, to jako ciekawostkę polecam przetestować Androida 4.0 na własnym komputerze. 

Aby to zrobić, można pobawić się wirtualną maszyną, która postawi lodową kanapkę na nogi. Oczywiście korzystanie z niej nie odzwierciedli całkowicie tego, jaki jest nowy Android, ponieważ prędkość działania maszyny w porównaniu z prędkością smartfona czy tabletu jest na bardzo niskim poziomie. Jednak te najważniejsze funkcje, pozwalające w minimalny sposób zapoznać się z systemem, zostały zachowane. Po małej wycieczce z wirtualnym Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich będziesz miał ogólny obraz tego, co Google'owi wyszło z lekkiego odświeżenia Androida  Honeycomb.

Jeżeli chodzi o uruchomienie Androida, to można zrobić tournée po menu, najważniejszych funkcjach systemu, pobawić się przeglądarką internetową, sprawdzić pocztę, poprzeglądać widżety i wykonać wiele innych czynności. Wszystko to w spolszczonym menu, zakładając, że ktoś pofatyguje się do ustawień, aby zmienić język interfejsu.

Kompletna instrukcja, jak przetestować Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, znajduje się poniżej. Skorzystać z niej mogą użytkownicy systemów: Windows, Mac oraz Linux.

Poradnik

Jeżeli chcesz aktywować polski język, odblokuj najpierw system (poprzez odsunięcie okręgu od środka, w dowolną stronę), na ekranie głównym, w prawym górnym rogu naciśnij przycisk odpowiedzialny za wywołanie listy aplikacji, następnie wybierz opcję Settings > Language & Input > Language i na liście znajdź język polski.

Po maszynie można nawigować zarówno klawiaturą, jak i myszką. Jeżeli wybierasz tę drugą opcję, to warto wiedzieć, że np. aby wywołać gest dłuższego przytrzymania palca, należy chwilę przytrzymać kursor. Korzystanie z opisanego wyżej rozwiązania nie powoduje instalacji jakichś niepotrzebnych plików czy innego spamu programowego na komputerze. Gdy Android już się znudzi, wystarczy usunąć pobraną paczkę i odinstalować VirtualBoxa.

Źródło: redmondpie

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)