Jak uruchomić ponownie Findera?

Jak uruchomić ponownie Findera?

finder-logo
finder-logo
Paweł Cebula
14.05.2009 10:00, aktualizacja: 14.05.2009 12:00

W trakcie pracy na Maku na pewno nie raz zdarzyło Ci się, że Finder odmówił współpracy "zamarzając". W takiej sytuacji możemy albo czekać na to, aż system ponownie zacznie odpowiadać, albo... ponownie uruchomić Findera. Jak to zrobić?

Tak naprawdę możliwości jest kilka. Przedstawię trzy najprostsze z nich. Zakładamy, że Finder całkowicie nie odpowiada na nasze polecenia i nie mamy np. możliwości zamknięcia okien.

Ponowne uruchomienie przy użyciu Docka

finder
finder

Jest to jedna z najprostszych metod. Aby uruchomić ponownie Findera wciskamy klawisze CTRL + Alt, a następnie prawym przyciskiem myszy klikamy na logo Findera znajdujące się w Docku. Z wyświetlonego menu wybieramy "uruchom ponownie". Finder po chwili się zamknie i włączy ponownie.

Ponowne uruchomienie przy użyciu Terminala

terminal
terminal

To również prosta metoda, która na pewno spodoba się wszystkim osobom chętnie korzystającym z Terminala. Wystarczy uruchomić Terminal, wpisać polecenie killall Finder - a po chwili Finder sam uruchomi się ponownie.

Uruchom ponownie przy użyciu "wymuś zamknięcie programów

wymus-zakonczenie
wymus-zakonczenie

OS X oferuje również możliwość wymuszania zamykania programów. W przypadku Findera istnieje dodatkowo opcja ponownego uruchamiania. Aby dostać się do tej opcji należy wybrać kombinację klawiszy CMD + Alt + Esc, a następnie wybrać "Findera".

Źródło: UsingMac

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)