Jak działa tryb bezpieczny w telefonach Samsunga?

Jak działa tryb bezpieczny w telefonach Samsunga?
Marek Pruski

15.07.2016 16:57, aktual.: 15.07.2016 18:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nasze telefony mają funkcje, których istnienia nawet nie jesteśmy świadomi, a które mogą nam pomóc w awaryjnych sytuacjach. Taką funkcją jest Safe Mode w wybranych telefonach marki Samsung.

Czym jest tryb bezpieczny?

Kojarzycie może tryb awaryjny w systemach Windows? Tryb bezpieczny jest jego odpowiednikiem. W tym trybie włączane są tylko oryginalne aplikacje Samsunga i sterowniki. Pozwala na usunięcie pliku lub deinstalację konkretnej aplikacji, jeśli zakłóca ona pracę telefonu.

Jak włączyć tryb bezpieczny?

  1. Wyłącz telefon.
  2. Naciśnij równocześnie przycisk włączania (Power) oraz przycisk głośności w dół (Volume down).
  3. Kiedy na ekranie pojawi się logo Samsung, puść przycisk włączania (Power), dalej jednak trzymaj przycisk głośności. Trzymaj tak do momentu aż telefon się włączy.
  4. Po włączeniu w lewym dolnym rogu pojawi się napis (tryb bezpieczny) Teraz możesz usunąć aplikację/pliki, które zakłócały pracę systemu.
  5. Aby wyłączyć ten tryb, ściągnij pasek powiadomień i wybierz „Wyłącz tryb bezpieczny”. Po jego naciśnięciu telefon zrestartuje się i wróci do normalnego trybu. Jeśli nie masz takiego przycisku, to po prostu zrestartuj telefon.
Wyłączanie trybu bezpiecznego w Samsungu Galaxy Note IV
Wyłączanie trybu bezpiecznego w Samsungu Galaxy Note IV

Telefon ciągle włącza się w trybie bezpiecznym - co robić?

Istnieją dwa możliwe rozwiązania takiego problemu. Pierwsza to oprogramowanie, które nie działa tak jak powinno. Tutaj z pomocą może przyjść reset systemu do ustawień fabrycznych. Drugie rozwiązanie jest czysto fizyczne. Przycisk może być uszkodzony albo etui naciska na niego podczas mocniejszego ściskania (np. przy włączaniu telefonu).

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)