Jak wszyscy, to wszyscy. LG też spłaszcza swój interfejs

Jak wszyscy, to wszyscy. LG też spłaszcza swój interfejs

Jak wszyscy, to wszyscy. LG też spłaszcza swój interfejs
Miron Nurski
10.04.2014 13:49, aktualizacja: 10.04.2014 18:22

Ostatnio zapanowała moda na spłaszczanie interfejsów mobilnych (i nie tylko) urządzeń. Wygląda na to, że popłynąć na fali ostatnich trendów zamierza również LG.

Holenderski serwis LG G3: Kopen dotarł do zrzutu ekranu pochodzącego rzekomo z nadchodzącego modelu LG G3. Prezentuje się on następująco:

Zrzut ekranu z LG G3
Zrzut ekranu z LG G3© lgg3kopen.nl

Rycina nie zdradza zbyt wielu szczegółów, ale pozwala sobie wyobrazić, jaki kierunek obrał producent podczas projektowania całego interfejsu. Będzie bardziej minimalistycznie, płasko i pastelowo. Nie zanosi się na to, by nakładka miała wznieść się na wyżyny wzornictwa, ale moim zdaniem i tak wygląda o wiele lepiej niż w obecnej wersji. Interfejs LG G2 prezentuje się dziś tak:

Interfejs LG G2
Interfejs LG G2© arstechnica.net

Ostatnio podobnego odświeżenia doczekał się również TouchWiz Samsunga oraz HTC Sense. Co ciekawe, na płaskość powoli stawia także sam Google. Wskazują na to pierwsze screenshoty prezentujące wygląd odświeżonych aplikacji Gmail oraz Kalendarz, które zaczęły się pojawiać w sieci.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Spekuluje się, że nowe aplikacje zadebiutują podczas imprezy Google I/O 2014, która startuje 26 czerwca. Niewykluczone, że wtedy zobaczymy też nowego, spłaszczonego Androida.

Ten minimalistyczny trend ma jedną zaletę. Obecnie mimo starań Google'a aplikacje wpisujące się w styl Holo UI gryzą się wizualnie z większością nakładek producentów. Zanosi się jednak na to, że wszystkie aplikacje i elementy interfejsu w końcu będą wyglądały spójnie na wszystkich urządzeniach.

Źródła: LG G3: Kopen via GSMArena; Geek; Geek.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)