Jak wydajny jest Asus PadFone? [wideo]

Jak wydajny jest Asus PadFone? [wideo]
17.05.2012 17:30
Asus Padfone
Asus Padfone
Tomasz Nowak
Tomasz Nowak

Asus PadFone to jedno z najciekawszych urządzeń zaprezentowanych na MWC 2012, które wkrótce ma pojawić się w sprzedaży. Smartfon i tablet w jednym wydaje się idealnym rozwiązaniem, ale czy jest wystarczająco wydajny i sprosta wymaganiom zaawansowanych użytkowników?

PadFone został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4, któremu towarzyszy GPU Adreno 225. Jest to konfiguracja znana dobrze z HTC One S (który ma ekran o tej samej rozdzielczości - qHD) czy HTC One X (wersja ze Snapdragonem), z którym niedawno Padfone został porównany.

Pierwszym z benchmarków był Quadrant. Asus uzyskał w nim wynik 5057 punktów, ale One X pobił go wynikiem 5183 punktów. Moim zdaniem różnica jest na tyle niewielka, że nie ma sensu sprzeczać się o pierwsze miejsce. W kolejnym teście - Sunspiderze - PadFone osiągnął 1917 ms, a HTC One X - 1709 ms. Ponownie górą jest smartfon HTC i również w tym przypadku różnice są na tyle małe, że nie powinno to być widoczne podczas codziennego użytkowania.

W benchmarku Vellamo Asus uzyskał 2554 punkty. Smartfon tajwańskiego producenta tym razem przegrał z wynikiem 2350 punktów. Do kolejnych testów wykorzystano NenaMark 1 i 2, w których PadFone pokazał odpowiednio 60,4 i 60,5 klatek na sekundę. HTC One X w tym samym teście był nieco gorszy: odpowiednio 58,6 i 58,7 klatek na sekundę.

ASUS Padfone Running a Snapdragon S4 processor Benchmarked

Wygląda na to, że Asus odwalił kawał dobrej roboty. Dwurdzeniowy Snapdragon okazuje się naprawdę wydajny, co w zupełności wystarczy, aby spełniać funkcje i smartfona, i tabletu. Porównanie urządzenia Asusa do HTC One X daje podobne rezultaty. Moim zdaniem wyniki są bardzo zbliżone, a różnice mogą wynikać z optymalizacji.

Wielbiciele cyferek będą zachwyceni. Ja natomiast czekam na faktyczną wydajność, którą można będzie zbadać podczas codziennego użytkowania. Wyniki testów sugerują, że się nie zawiodę, podobnie jak konsumenci, którzy są zainteresowani tym urządzeniem.

Źródło: Engadget

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)