Jak wydłużyć czas pracy baterii?

Jak wydłużyć czas pracy baterii?

Jak wydłużyć czas pracy baterii?
Paweł Cebula
26.06.2009 13:00, aktualizacja: 26.06.2009 15:00

Na wielu forach dyskusyjnych poświęconych tematyce Apple - w tym iPhone'ów - można znaleźć tematy w których wypowiadają się użytkownicy rozczarowani tym, że po aktualizacji firmware'u do wersji 3.0 ich urządzenia znacznie gorzej radzą sobie z poziomem trzymania baterii, a w efekcie muszą oni częściej ładować swoje urządzenia.

Problemów tak naprawdę może być bardzo wiele i zależy to od różnych czynników. Jednym z rzeczy, która może przyczyniać się do "pożerania" baterii jest pobieranie nowych danych (np. na temat e-maili) przez sieć w określonych odstępach czasowych. Jak kontrolować tę opcję?

Z ekranu głównego wybieramy "Ustawienia", a następnie "Poczta, Kontakty, inne". Po przeładowaniu się ekranu zobaczymy pole "Pobieraj nowe dane" - zmień tę opcję tak, aby dane pobierane były np. tylko na Twoje żądanie (wybierając "ręcznie"). Drugą opcją, którą mógłbyś zmienić jest - w miarę możliwości - wyłączenie "Push".

Swoją drogą, zachęcam wszystkich do bardzo dokładnego przyjrzenia się opcjom związanym z siecią, transmisją danych po aktualizacji oprogramowania - niektórych domyślne ustawienia pobierania danych dot. e-maili dość drogo kosztowały.

Źródło: TheAppleBlog

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)