Jak wygląda sytuacja z jailbreakiem i unlockiem iOS 4.2.1?

jail
jail
Krystian Bezdzietny

23.11.2010 11:28, aktual.: 23.11.2010 12:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

?Wczoraj Apple w końcu udostępnił w iTunes wyczekiwany od dawna iOS 4.2.1. Wedle wyrobionego zwyczaju teraz pora na informacje dotyczące jailbreaku i unlocku najnowszego oprogramowania. W tej kwestii zdążyli się już wypowiedzieć członkowie DevTeamu, p0sixninja oraz grupa iH8sn0w.

?Wczoraj Apple w końcu udostępnił w iTunes wyczekiwany od dawna iOS 4.2.1. Wedle wyrobionego zwyczaju teraz pora na informacje dotyczące jailbreaku i unlocku najnowszego oprogramowania. W tej kwestii zdążyli się już wypowiedzieć członkowie DevTeamu, p0sixninja oraz grupa iH8sn0w.

Zdaniem tych pierwszych hackerów jailbreak dla iPhone'a 3G oraz iPoda touch 2G (wersja MB) powinien pojawić się lada dzień. Wszystko uzależnione jest od comexa, który musi dopiąć Cydię na ostatni guzik. Dopiero wtedy DevTeam zaprezentuje nową wersję redsn0w, która będzie w pełni zgodna z iOS 4.2.1 na wspomnianych wyżej urządzeniach.

Użytkownicy iPhone'ów 3GS oraz 4, reszty iPodów touch i iPada będą musieli poczekać nieco dłużej. Tutaj znowu wszystko w rękach comexa, pracującego nad exploitem GeoHota, który został wykorzystany w limera1n. Otóż jailbreak tych urządzeń jest możliwy, ale niestety tylko w formie tethered. DevTeam udostępni PwnageTool dopiero wtedy, gdy będzie można wykonać pełnosprawne odblokowanie, czyli untethered.

Przedstawiciel iH8sn0w poinformował za pomocą swojego Twittera, że nowy sn0wbreeze dla iPhone'a 3G oraz iPoda touch 2G (MB) będzie dostępny lada moment. Na odblokowanie pozostałych urządzeń również trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Jeśli jednak chodzi o greenpois0n, to tutaj sytuacja wygląda bardzo podobnie do sn0wbreeze. P0sixninja przekazał informację, że zaktualizowana wersja GP również powinna się pojawić w ciągu kilku najbliższych dni. Jak zapowiedział hacker, jailbreak za pomocą najnowszego greenpois0n będzie typu semitethered lub tethered, więc użytkownicy po każdym zrestartowaniu urządzenia będą musieli mieć pod ręką komputer, aby sprawnie uruchomić telefon.

Jak prezentuje się sytuacja z unlockiem? DevTeam zapowiedział, że ultrasnow dla modemu iOS 4.2.1 na iPhone'a 3G będzie udostępniona w ciągu kilku najbliższych tygodni. Posiadacze iPhone'ów 3GS oraz 4 będą musieli jeszcze trochę poczekać.

W każdym razie wszyscy hackerzy zgodnie przypominają, aby przed aktualizacją oprogramowania zachować pliki SHSH iOS 4.1. Może się to okazać niezbędne do downgrade'u zainstalowanego oprogramowania.

Będziemy na bieżąco informować o postępach jailbreaku dla iOS 4.2.1.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)