Jak włączyć MMSy w iPhonie 2G?

Jak włączyć MMSy w iPhonie 2G?

mms2g
mms2g
Paweł Cebula
29.06.2009 06:00, aktualizacja: 29.06.2009 08:00

Jedną z rzeczy na którą wszyscy liczyli, że pojawi się w iPhone OS 3.0 była obsługa MMS. Wiadomo było, że będzie ona dostępna dla wszystkich. No prawie wszystkich, bo należy wyłączyć z tego posiadaczy iPhone'a 2G. Społeczność użytkowników tego telefonu szybko sobie poradziła z tym problemem i już dostępna jest obsługa multimedialnych wiadomości nawet w najstarszych iPhone'ach.

Trudno na tę chwilę nie odnieść wrażenia, że Apple miało cel w nieudostępnianiu obsługi MMSów w iPhonie 2G. Oficjalnie telefon ten, po zainstalowaniu najnowszego oprogramowania nie ma fizycznej obsługi wiadomości multimedialnych, co w dzisiejszych czasach dość znacząco utrudnia życie.

Masz iPhone'a 2G, a chcesz wysyłać i odbierać MMSy? Przede wszystkim musisz być już po "jailbreaku" - bez tego możesz zapomnieć o całej sprawie. Zakładam jednak, że telefon jest odblokowany. Możliwości włączenia tej funkcji jest kilka - przedstawię dwie z nich.

Uruchom Cydie, wybierz "Search" i wpisz: ActivateMMS2G - zainstaluj paczkę i uruchom ponownie iPhone'a. Wszystko powinno działać poprawnie - sprawdzone na 2 iPhone'ach 2G (Era i Orange).

Użytkownicy Orange i Ery nie będą musieli niczego dodatkowego ustawiać i konfigurować. W razie czego niektórym może się przydać APN Editing, który pomoże w ustawieniu różnych danych, wymaganych do wysłania MMSa. Ze swojej strony muszę przyznać, że działa - zarówno odbieranie, jak i wysyłanie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)