Jak wyłączyć otwieranie linków w natywnych aplikacjach iOS‑a?

Jak wyłączyć otwieranie linków w natywnych aplikacjach iOS-a?
Krystian Bezdzietny

10.06.2012 08:41, aktual.: 10.06.2012 10:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

iOS jest w taki sposób zaprogramowany, że gdy zechcemy otworzyć link prowadzący do karty aplikacji App Store'a czy jakiegoś filmiku w serwisie YouTube, system automatycznie przekierowuje link do odpowiedniej aplikacji systemowej i otwiera żądaną zawartość. Jak to wyłączyć?

Może najpierw pytanie: po co to wyłączać? Najlepszym przykładem jest tutaj aplikacja YouTube, która - od momentu swojego debiutu w 2007 roku - wciąż nie doczekała się aktualizacji ze strony Apple'a. Dziś znacznie lepiej jest oglądać filmiki w Safari, a mimo to, gdy odbierzemy link do materiału serwisu YouTube, system automatycznie przekierowuje nas do mało funkcjonalnej aplikacji systemowej.

Aby wyłączyć tego rodzaju przekierowanie, należy skłonić się ku ograniczeniom systemowym (Ustawienia > Ogólne > Ograniczenia) i dezaktywować te aplikacje, które niepożądanie uruchamiają się po otwarciu odpowiedniego dla nich linka. Jeżeli nie chcesz być przekierowywany do aplikacji YouTube i wolisz otwierać filmiki poprzez Safari - dezaktywuj YouTube'a.

Być może Apple w bliżej nieokreślonej przyszłości weźmie się za aktualizację YouTube'a, może nawet wraz z nadejściem iOS 6. Co ciekawe, podobnie jak YouTube, od lat aktualizacji nie doczekały się również takie pozycje, jak Notatki, Zegar czy Kalkulator (mimo sukcesywnych zmian ikon).

Źródło: macworld

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)