Jak wytrzymałe jest szkło szafirowe z iPhone'a 6?

Jak wytrzymałe jest szkło szafirowe z iPhone'a 6?

Przedni panel iPhone'a 6
Przedni panel iPhone'a 6
Źródło zdjęć: © youtube.com
Miron Nurski
08.07.2014 09:28, aktualizacja: 08.07.2014 11:28

Atrapy zdradzające wygląd iPhone'a 6 mogliśmy już obejrzeć na niezliczonej ilości filmów i zdjęć. Pora rzucić okiem na materiały, z których zostanie wykonany.

Przecieki jakoby Apple do produkcji nowej generacji smartfona miałoby użyć szkła szafirowego krążą po sieci nie od dziś. Początkowo jednak pojawiały się głównie w kontekście wariantu 5,5-calowego, podczas gdy wciąż nie było do końca jasne, czym chroniony będzie wyświetlacz 4,7-calowca. Teraz mamy potwierdzenie, że w przypadku mniejszej wersji również będzie to szkło szafirowe.

Przedni panel iPhone'a 6 trafił w ręce amerykańskiego vlogera MKBHD, który postanowił przeprowadzić kilka testów wytrzymałościowych. Ciekawi rezultatów? Zachęcam do obejrzenia poniższego wideo.

iPhone 6 Sapphire Crystal Display!

Jak widać, panelowi niestraszne było spotkanie ani z kluczami, ani nawet z nożem. Ponadto Marques Brownlee nawet przy użyciu siły nie był w stanie złamać go na pół, co - biorąc pod uwagę grubość (a raczej cienkość) tafli szła - wygląda imponująco. Nie mniej imponująca jest jego przejrzystość. To wszystko daje nam 100-procentową pewność, że mamy do czynienia ze szkłem szafirowym, które dotychczas używane było przez Apple'a do chronienia obiektywu aparatu i przycisku Home iPhone'a 5s.

MKBHD porównał również przedni panel iPhone'a 6 z jego atrapą, dzięki czemu mamy kolejne potwierdzenie, że właśnie takimi gabarytami będzie się cechował kolejny smartfon Apple'a. Dotychczas sporo osób uważało, że wspomniane atrapy zostały spreparowane, ale chyba wszyscy zgodzimy się co do tego, że przygotowanie fałszywki z użyciem szkła szafirowego byłoby równie trudne (niemożliwe?), co bezsensowne.

Wygląda zatem na to, że producenci folii ochronnych do iPhone'ów mogą już powoli zacząć rozglądać się za jakimś innym biznesem.

Źródło: MKBHD

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)