Jak zablokować czyjś numer? Podpowiadamy najprostsze sposoby

Jak zablokować czyjś numer? Podpowiadamy najprostsze sposoby

Jak zablokować czyjś numer telefonu?
Jak zablokować czyjś numer telefonu?
Źródło zdjęć: © fot. Pexels
Klaudia Stawska-Magdziak
27.12.2019 11:56, aktualizacja: 27.12.2019 12:56

Co zrobić, gdy ciągle wydzwania do nas natrętny telemarketer czy osoba, z którą nie chcemy się kontaktować? W takim wypadku najprostszym sposobem na rozwiązanie problemu może być zablokowanie niechcianego numeru. Podpowiadamy, jak zrobić to prosto i skutecznie.

Jeśli zastawiasz się, jak mogę zablokować czyjś numer, to najprościej będzie to zrobić z poziomu telefonu. Połączenia przychodzące bez większego problemu możemy zablokować z poziomu fabrycznych ustawień telefonu - nie jest do tego potrzebna żadna zewnętrzna aplikacja.

Jak zablokować czyjś numer telefonu na iPhonie?

Użytkownicy iPhone'ów bez większych problemów mogą blokować niechciane połączenia. W tym celu wystarczy wejść w informacje o numerze telefonu na liście ostatnich połączeń i z listy wybrać opcję "Bloku tę osobę". W tym wypadku zostaną zablokowane rozmowy telefoniczne, wiadomości i FaceTime od osoby, której numer zostanie zablokowany.

Jak zablokować czyjś numer na iPhonie?
Jak zablokować czyjś numer na iPhonie?© fot. Redakcja

Jak zablokować czyjś numer telefonu na Androidzie?

Sytuacja w przypadku telefonów z Androidem może być nieco bardziej skomplikowana, ponieważ niemal każdy producent smartfonów udostępnia własną nakładkę na system. Z tego względu trudno jest powiedzieć, jak proces blokowania niechcianego numeru będzie wyglądał, na danym urządzeniu i czy w ogóle producent przewidział taką opcję. Jeśli nasz telefon umożliwia blokowanie niechcianych połączeń, to ogólna zasada jest bardzo podobna to czynności, którą musimy wykonać na iOSie.

W celu zablokowania czyjegoś numeru musimy wejść na listę ostatnich połączeń i wybrać numer, który chcemy zablokować. Następnie z menu wybieramy opcję "Blokowanie/odblokowywanie numeru" (nazwa może różnić się w zależności od posiadanego smartfona z systemem Android) i wybieramy odpowiednią opcję. Możemy osobno zablokować przychodzące wiadomości lub połączenia albo skorzystać z obu opcji.

Zobacz też: Wielki Test Smartfonów za 500 zł

Blokowanie nieznanych numerów na systemie Android

Google przypomina również, że w telefonach z systemem Android 6.0 lub nowszym mamy możliwość zablokowania połączeń przychodzących z nieznanych numerów. W tym celu należy otworzyć aplikację "Telefon" i kliknąć "więcej". W "Ustawieniach" wybieramy opcję "Zablokowane numery" i włączamy "Nieznane". Spowoduje to zablokowanie połączeń z numerów prywatnych i niezidentyfikowanych. Połączenia będą możliwe jedynie z numerami, które znajdują się na liście "Kontaktów".

Jak zablokować czyjś numer telefonu u operatora?

Niestety operator nie przyjdzie nam z pomocą w każdym przypadku, jednak jest on w stanie zablokować wiadomości SMS z numerów "Premium". Możemy również zablokować połączenia przychodzące z numerów zastrzeżonych, jednak w pojedynczych przypadkach operatorzy nie dają klientom możliwości blokowania niechcianych numerów telefonów.

Jeśli zależy nam na zablokowaniu połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych, to należy aktywować usługę ACR. Osoba, które będzie próbowała się do nas dodzwonić z numeru zastrzeżonego otrzyma komunikat:

"Abonent, którego numer wybrałeś, nie przyjmuje połączeń z numerów zastrzeżonych. Jeżeli chcesz się z nim połączyć, włącz prezentację numeru".

Aktywacja usługi jest bezpłatna. Jednak może okazać się, że w ten sposób nie unikniemy połączeń od nachalnych telemarketerów, ponieważ coraz częściej numery z call center nie są zastrzegane. Opcja nie ochroni nas także przed większością spamu czy niebezpiecznymi numerami, które łudząco przypominają połączenia krajowe.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)