Jak zablokowac numer prywatny w telefonie? Podpowiadamy prosty i skuteczny sposób

Jak zablokowac numer prywatny w telefonie? Podpowiadamy prosty i skuteczny sposób

Jak zablokować numer prywatny?
Jak zablokować numer prywatny?
Źródło zdjęć: © fot. Pexels
Klaudia Stawska-Magdziak
07.01.2020 18:45, aktualizacja: 07.01.2020 19:45

Jeśli macie dosyć natrętnych numerów prywatnych, które wydzwaniają niemal cały czas, to możemy w prosty sposób zablokować połączenia przychodzące. Podpowiadamy, jak prosto zablokować numer prywatny.

Jak można zablokować numer prywatny?

Najczęściej blokadę prezentacji numeru stosują telemarketerzy i akwizytorzy. Nic więc dziwnego, że wiele osób ma obiekcje przed odbieraniem połączeń z nieznanych numerów. Na szczęście blokowanie numerów prywatnych jest bardzo proste i możemy to zrobić bardzo szybko.

Wcześniej wspomnieliśmy o tym, jak zablokować niechciane numery na smartfonach z Androidem i iOSem. Jednak ręczne blokowanie pojedynczych numerów może być męczące, dlatego skutecznym sposobem na zablokowanie numerów prywatnych jest kontakt ze operatorem.

Większość operatorów na polskim rynku oferuje bezpłatne blokowanie połączeń przychodzących z numerów prywatnych. W tym celu możemy skontaktować się z infolinią operatora lub zlecić wyłączenie usługi za pomocą krótkiego kodu USSD.

Niestety wciąż będziemy otrzymywać SMSy z zastrzeżonych numerów. Jednak w wielu nowych smartfonach możemy skorzystać z opcji wyciszenia powiadomień z niechcianych numerów, dzięki czemu otrzymywane wiadomości będą mniej uciążliwe.

Jak zablokować numer prywatny w telefonie?

Hurtowe zablokowanie wszystkich połączeń z numerów prywatnych również jest możliwe z poziomu telefonu. Jednak w tym celu będziemy musieli zainstalować specjalną aplikację, np. TrueCaller.

TrueCaller to zdecydowanie najpopularniejsza tego typu aplikacja, jednak by z niej korzystać, niezbędna jest rejestracja. Tym sposobem nie tylko my będziemy mogli identyfikować i blokować niechciane numery, ale również i nas będzie można zweryfikować. TrueCaller pozwala jednak na szybkie blokowanie numerów zastrzeżonych, prywatnych oraz najczęstszych spamerów (numerów ze złą opinią).

Jak zastrzec własny numer?

Warto wiedzieć, że każdy z nas może samodzielnie zastrzec własny numer, tak by wyświetlał się on jako prywatny, kiedy do kogoś dzwonimy. W tym celu wystarczy w ostawieniach połączeń wybrać "Identyfikację rozmówcy", a następnie "Ukryj numer".

Funkcja ta będzie dostępna w różnych miejscach w zależności od modelu smartfonu, jakim dysponujemy. Może również różnie się nazywać, ale sama czynność jest bardzo prosta i kiedy uda nam się już odnaleźć właściwe opcje w telefonie, skutecznie możemy zablokować wyświetlanie się naszego numeru.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)