Jak zablokować SMS Premium w sieci Play, Plus, Orange lub T-Mobile? Podpowiadamy

Jak zablokować SMS Premium w sieci Play, Plus, Orange lub T‑Mobile? Podpowiadamy

Jak zablokować SMS-y?
Jak zablokować SMS-y?
Źródło zdjęć: © fot. Pixabay
Klaudia Stawska-Magdziak
10.01.2020 14:05, aktualizacja: 10.01.2020 15:05

Jak zablokować SMS Premium i uniknąć wiadomości od niechcianych numerów lub nie narażać się na ewentualne koszty dodatkowe wynikające z usług Premium? Podpowiadamy, jak zrobić to najpopularniejszych operatorów.

SMS Premium to usługa stosowana zarówno przez operatorów, jak i firmy zewnętrzne. Część tych usług jest przydatna, ale dla wielu z nas SMS-y bez numeru czy Premium są irytujące i problematyczne. Często mogą również pochodzić od oszustów, co dodatkowo naraża nas na potencjalne straty.

Aby zablokować otrzymywanie wiadomości Premium, musimy skontaktować się z operatorem naszej sieci komórkowej. Niestety z poziomu telefonu możemy blokować głównie pojedyncze numery, chyba że oprogramowanie smartfona lub specjalna aplikacja umożliwiają tę funkcję.

Sprawdź też:

Jak zablokować SMS Premium u operatora?

Blokowanie usług Premium przez operatorów jest czynnością bezpłatną i każdy ma do niej prawo. W większości przypadków wystarczy wpisać odpowiedni kod USSD lub wysłać bezpłatną wiadomość na numer podany przez operatora. W celu uzyskania dokładnych informacji najlepiej będzie wejść na stronę operatora lub skontaktować się z biurem obsługi klienta.

Część operatorów, daje również możliwość samodzielnego wyłączenia usług Premium z poziomu konta klienta dostępnego online. W tym celu należy zalogować się do panelu klienta i odszukać odpowiednią opcję.

Warto wiedzieć, że zgodnie z przepisami usługi Premium mają progi kwotowe, po których następuje automatyczna blokada usług. Standardowym limitem kwotowym Usług Premium jest 35 zł, ale jeśli chcemy zmodyfikować tę wartość, wystarczy skorzystać z samodzielnego zarządzania komendami SMS lub wybrać odpowiednie ustawienia w panelu klienta na stronie internetowej.

Jak zablokować niechciane SMS-y?

W przypadku SMS-ów ze zwykłych numerów sprawa jest bardzo prosta, ponieważ wystarczy zablokować numer nadawcy. W większości telefonów jest to prosta funkcja dostępna z poziomu Kontaktów. W tym wypadku jednak zablokujemy również połączenia przychodzące od danej osoby. Jeżeli chcecie łatwo zablokować więcej numerów jednocześnie, sięgnijcie do naszego poradnika.

Jak zablokować SMS bez numeru?

W przypadku SMS-ów bez nadawcy wysyłanych np. z bramek SMS problem z zablokowaniem ich może być nieco większy. W tym celu musimy skontaktować się z biurem obsługi klienta i jeśli jest możliwość zablokowania danego nadawcy, operator będzie mógł to zrobić. Jednak nie w każdej sytuacji jest to możliwe i niestety dotyczy to najczęściej spamerów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)