Jak "zablokować" tryb wyświetlania w iPhonie?

Jak "zablokować" tryb wyświetlania w iPhonie?
Paweł Cebula

13.07.2009 10:00, aktual.: 13.07.2009 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak często korzystasz ze swojego iPoda touch / iPhone'a leżąc w łóżku? Jeżeli zdarza Ci się to dość często, to na pewno nie raz zirytowało Cię obracanie ekranu w sytuacji, gdy chciałeś coś przeczytać - ustawia się on w takiej pozycji, że korzystanie z iPhone'a jest dość niewygodne.

Generalnie akcelerometr jest jedną z funkcji w iPhone'ach i iPodach touch, która ma bardzo wiele różnych zastosowań - z reguły ułatwia życie. Są jednak sytuacje w których normalne zachowanie akcelerometru i obracanie obrazu w trybach horyzontalnym i wertykalnym staje się dość uciążliwe.

Przykład? Leżymy wygodnie w łóżku na boku, w ręku trzymamy nasz odtwarzacz / telefon i chcemy napisać SMS-a, czy e-maila. Najwygodniej w takiej sytuacji jest, gdy obraz w telefonie jest wyświetlany w trybie "landscape", a samo urządzenie jest ustawione pionowo. Jak "zablokować" ekran, aby zachowywał się właśnie w taki sposób? Trzymając iPhone'a obracamy go o 90 stopni - obraz się obróci, następnie w tym samym kierunku obracamy go o kolejne 90 stopni. Efekt można sprawdzić samemu - urządzenie będzie obrócone, ale tryb wyświetlania się nie zmieni.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)