Jak zaktualizować Androida? Proste i skuteczne sposoby

Jak zaktualizować Androida? Proste i skuteczne sposoby

Podpowiadamy, jak zaktualizować Androida
Podpowiadamy, jak zaktualizować Androida
Źródło zdjęć: © fot. Pexels
Klaudia Stawska-Magdziak
26.05.2020 15:28, aktualizacja: 26.05.2020 17:46

Aktualizacja smartfona do najnowszej wersji systemu operacyjnego Android to nie tylko możliwość usprawnienia jego pracy i uzyskania nowych funkcji - to również możliwość otrzymania najnowszych poprawek bezpieczeństwa, które zapewnią bezpieczne korzystanie z aplikacji i przeglądania sieci.

Jeśli posiadamy dość leciwy sprzęt z Androidem, być może do jego aktualizacji potrzebne będzie odpowiednie oprogramowanie producenta zainstalowane na komputerze PC. Jednak najpierw warto sprawdzić, czy funkcja aktualizacji jest dostępna bezpośrednio z poziomu ustawień smartfona lub tabletu. Oszczędzi to sporo czasu i niepotrzebnych kroków.

Jak zaktualizować Androida?

Wśród dostępnych aplikacji i funkcji smartfona z Androidem należy odnaleźć "Ustawienia".

W zależności od posiadanej nakładki od producenta sprzętu następny etap może się nieco różnić. Z poziomu Ustawień należy wyszukać funkcji o nazwie zbliżonej do "aktualizacja systemu" lub "aktualizuj system". Można do tego celu spróbować również użyć wyszukiwarki dostępnej na niektórych urządzeniach na samej górze panelu ustawień.

John Deere - kosiarka samojezdna. Marzenie każdego mężczyzny

Następny krok będzie wymagał połączenia się z siecią bezprzewodową lub komórkową. Tylko wtedy będziemy w stanie wyszukać dostępne aktualizacje systemu dla naszego urządzenia z Androidem. Jeśli smartfon znajdzie nową wersję systemu, należy zaakceptować jej pobranie.

Należy mieć na uwadze, że aktualizacja może sporo ważyć, więc musimy liczyć się ze zwiększoną transmisję danych. Jeśli mamy możliwość - połączmy się z wi-fi, by nie narażać się na ewentualne dodatkowe koszty.

Po zakończeniu procesu pobierania aktualizacji urządzenie powinno nas zapytać o to, czy chcemy rozpocząć instalację. Zanim potwierdzimy instalację, warto upewnić się, czy mamy odpowiednio dostatecznie dużo wolnego miejsca w pamięci urządzenia, a także że bateria jest naładowana w przynajmniej 50 proc. W innym wypadku instalacja aktualizacji może się nie powieść, co może skutkować nawet uszkodzeniem telefonu.

Nowa wersja systemu nie jest dostępna dla urządzenia?

W niektórych przypadkach mimo ogólnie dostępnej nowej wersji systemu Android dla naszego smartfona lub tabletu nasze urządzenie może jej nie wykryć. Dlaczego? Zwykle dzieje się tak w przypadku, gdy nasze urządzenie pochodzi od operatora komórkowego. Operatorzy mogą nieco dłużej dopuszczać nową wersję Androida do obiegu, ponieważ muszą być specjalnie brandowane i uzupełniane o ich dedykowane aplikacje.

Aktualizacja Androida z pomocą komputera lub aplikacji

Jeśli nasz sprzęt nie wspiera aktualizacji Androida bezpośrednio z poziomu samego urządzenia, być może nasz telefon wymaga podłączenia do komputera z zainstalowaną odpowiednią aplikacją producenta. Poniżej możecie znaleźć linki do aplikacji najpopularniejszych producentów:

Te kilka prostych kroków powinno odpowiedzieć na pytanie, jak zaktualizować Androida na większości urządzeniach z systemem Google. Niestety nie wszystkie smartfony czy tablety otrzymują wsparcie dla najnowszej wersji systemu. Po więcej szczegółów odnośnie dostępnej wersji oprogramowania dla konkretnego modelu należy zajrzeć na stronę producenta sprzętu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)