Jak zaktualizować smartfon Xiaomi szybciej? Jest na to prosty trik

Masz smartfon Xiaomi i z niecierpliwością wyczekujesz aktualizacji oprogramowania, która wciąż nie jest dostępna na twój telefon? Czasem cały proces można przyspieszyć nawet o kilka miesięcy.

Jak zaktualizować smartfon Xiaomi szybciej? Jest na to prosty trik
Miron Nurski

O ile Apple ma w zwyczaju aktualizować wszystkie swoje sprzedane smartfony w jednym momencie, o tyle w przypadku Androida standardową praktyką jest udostępnianie nowych wersji systemu falami.

W niektórych regionach oprogramowanie MIUI zwyczajowo pojawia się szybciej niż w innych. Różnice mogą być liczone w dniach, tygodniach, a czasem nawet miesiącach. W przypadku Xiaomi zaskakująco łatwo jest jednak - nomen omen - oszukać system.

Xiaomi: jak pobrać aktualizację MIUI, która nie jest jeszcze dostępna w Polsce?

Użytkownicy smartfonów Xiaomi zauważyli, że producentowi często zdarza się udostępniać nowe wersje oprogramowania w Szwajcarii szybciej niż w innych krajach europejskich. Dysponując tą wiedzą można łatwo pobrać wersję MIUI, która oficjalnie nie jest jeszcze dostępna w Polsce.

W chwili pisania tego tekstu Xiaomi Mi 11 Ultra z polskiej dystrybucji utknął na Androidzie 11 z MIUI 12. System konsekwentnie wyświetlał komunikat o braku dostępnej aktualizacji.

Obraz

Wystarczyło jedynie zmienić region telefonu na Szwajcarię i już po minucie rozpocząć pobieranie Androida 12 z MIUI 13.

Obraz

Oczywiście szwajcarska wersja systemu również jest w pełni spolszczona.

Jak zmienić region na smartfonie Xiaomi?

Cały proces jest banalnie prosty. Wystarczy:

  1. otworzyć ustawienia systemowe;
  2. przejść do zakładki Dodatkowe ustawienia = Region;
  3. z listy wyświetlonych krajów wybrać Szwajcarię.

Po sprawdzeniu, czy nowa wersja MIUI jest dostępna i ewentualnej aktualizacji systemu można bez problemu przywrócić region polski.

Obraz

Wielu użytkowników smartfonów Xiaomi samemu pobiera niezbędne pliki z nowymi wersjami MIUI, ale metoda "na Szwajcarię" jest prostsza i bezpieczniejsza. Nie trzeba korzystać z żadnych specjalistycznych narzędzi, a aktualizacja jest przeprowadzana tak samo jak każda inna.

Trzeba mieć tylko na uwadze, że Xiaomi nie bez powodu udostępnia nowe wersje systemu falowo. Przed globalną premierą oprogramowania producent woli dostarczyć ją niewielkiej grupie użytkowników i upewnić się, że jest wolne od błędów.

Mimo że oprogramowanie jest oznaczone jako stabilne, przyspieszając aktualizację można trafić na system, w którym występują mniejsze lub większe niedociągnięcia. Warto wcześniej zapoznać się z opiniami innych użytkowników.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Źródło artykułu:WP Komórkomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (28)