Jak zdjąć simlocka? Podpowiadamy najprostsze sposoby

Jak zdjąć simlocka? Podpowiadamy najprostsze sposoby

Jak zdjąć simlocka nie wychodząc z domu?
Jak zdjąć simlocka nie wychodząc z domu?
Źródło zdjęć: © fot. Pexels
Oliwia Łysień
01.04.2020 12:15, aktualizacja: 01.04.2020 14:15

Zdejmowanie simlocka do niedawna było domeną jedynie serwisów GSM. Obecnie można to z łatwością zrobić w domu przez internet. Podpowiadamy najprostsze sposoby, jak zdjąć simlocka.

Często kupujemy telefony w abonamencie, korzystając z oferty operatora, dzięki której urządzenie na starcie kosztuje np. 1 zł. Następnie spłacamy go w ratach wraz z abonamentem. To wygodne rozwiązanie, jednak do niedawna wiązało się z tym, że nowy telefon był zablokowany simlockiem.

Co to jest simlock, możecie dokładniej przeczytać w naszym wcześniejszym poradniku. Warto jednak zaznaczyć, że problem z tego typu zabezpieczeniem dotyczy głównie starszych urządzeń, ponieważ w tym momencie operatorzy nie zakładają już blokad na karty SIM.

Jednak urządzenia, które wciąż posiadają simlock, nie mogą korzystać z usług innych operatorów niż ten, który założył zabezpieczenie. Jest to szczególnie uciążliwe np. podczas podróży zagranicznych, gdy nasz operator ma niekorzystne stawki roamingu. Jak w takim wypadku zdjąć simlocka?

Jak zdjąć simlocka w domu?

Dzięki usunięciu simlocka nie będziemy zatem skazani na jednego operatora. Warto jednak pamiętać, że ściągając simlocka, często tracimy gwarancję na posiadane urządzenie, dlatego warto dobrze przemyśleć ten krok.

Jeśli jesteśmy zdecydowani na usunięcie simlocka, to z pomocą przychodzą nam dedykowane temu programy. Jednym z nich jest WorldUnlock Codes Calculator v4.4. Postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w aplikacji, po chwili możemy cieszyć się odblokowanym telefonem.

Przydatne w ściągnięciu simlocka mogą być także takie serwisy jak:

Ściąganie simlocka w bezpieczny i legalny sposób nigdy nie jest darmowe, dlatego należy uważać na serwisy, które oferują tę usługę bezpłatnie. Mogą to być oszuści, którzy próbują od nas wyłudzić dane osobowe. Korzystając z zaufanych serwisów lub aplikacji, możemy jednak pozbyć się zabezpieczenia karty SIM bez konieczności wychodzenia z domu. Należy jednak liczyć się ze stratą fabrycznej gwarancji urządzenia.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)