Jak zgrać zdjęcia z telefonu Samsung na komputer? Proste sposoby

Jak zgrać zdjęcia z telefonu Samsung? Odpowiadamy
Jak zgrać zdjęcia z telefonu Samsung? Odpowiadamy
Źródło zdjęć: © fot. Materiały prasowe
Filip Kaktus

14.04.2020 10:39, aktual.: 14.04.2020 12:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartfon często służy nam jako podstawowe narzędzie do robienia zdjęć. Jednak warto mieć ich kopię również poza telefonem. Jak zgrać zdjęcia z telefonu Samsung na komputer? Oto trzy szybkie i proste triki.

Zgrywanie zdjęć z telefonu na komputer, to nic trudnego. Nie musimy posiadać żadnych dodatkowych aplikacji, wystarczą jedynie akcesoria otrzymane razem ze smartfonem od producenta. Poniżej opisaliśmy trzy najprostsze sposoby.

Jak skopiować zdjęcia z telefonu Samsung na komputer?

Niezależnie od tego, czy jesteśmy początkującym, czy zaawansowanym użytkownikiem naszego smartfona, z pewnością dzięki poniższym sposobom uda nam się przegrać zdjęcia z telefonu na komputer. Oto one:

Metoda 1 – kabel USB

Na początku musimy połączyć kablem USB (tym samym, którym ładujemy telefon) nasz smartfon z komputerem. Na ekranie telefonu pojawi się komunikat z zapytaniem, czy wyrażamy zgodą na dostęp do danych naszego Samsunga, klikamy "Zezwól". Teraz na naszym komputerze wchodzimy w menu Mój komputer, szukamy na liście naszego urządzenia. Po czym klikamy w nie dwukrotnie i wybieramy folder DCIM, w którym znajdują się zdjęcia.

Na koniec wystarczy skopiować wybrane pliki, klikając w nie prawym przyciskiem myszy i wybierając "Kopiuj". Możemy przenieść je np. do nowego folderu na pulpicie naszego komputera, naciskają prawy przycisk myszy i "Wytnij".

Metoda 2 – Bluetooth

Zgrać zdjęcia możemy również za pomocą Bluetooth’a, które posiadają laptopy i niektóre komputery. Aby włączyć narzędzie w telefonie, musimy przesunąć palcem po ekranie od góry do dołu i kliknąć ikonę z napisem "Bluetooth".

W przypadku laptopa należy wejść w Start → Ustawienia → Urządzenia → Bluetooth i wybrać polecenie "Dodaj urządzenie Bluetooth lub inne". Pojawi się lista, na której znajdziemy nasz smartfon, klikamy i wybieramy opcję parowania.

Teraz musimy przepisać kod z jednego na drugie urządzenie. Po połączeniu w telefonie wchodzimy w galerię zdjęć, wybieramy dane pliki i klikamy Udostępnij → Bluetooth i wybieramy nasz komputer.

Metoda 3 – karta pamięci

To ostania, ale jedna z prostszych metod mówiąca, jak zgrać zdjęcia z telefonu Samsung na komputer, jeśli zapisujemy je na karcie pamięci. Laptopy i komputery coraz częściej wyposażone są w czytnik kart microSD, do którego należy przełożyć kartę pamięci z telefonu.

Następnie na komputerze wchodzimy w "Mój komputer", dwukrotnie klikamy w "Dysk wymienny", zaznaczamy zdjęcia za pomocą myszy, a prawym przyciskiem myszy wybieramy opcję "Kopiuj". Następnie przenosimy w wybrane miejsce na komputerze, wybierając opcję "Wklej".

Sami widzimy, że metody na to, jak zgrać zdjęcia z telefonu Samsung na komputer są bardzo proste. To którą z nich wybierzemy, zależy tylko od nas. Jeśli potrzebujecie dodatkowej pomocy z innymi funkcjami, zajrzyjcie do naszych poradników:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)