Jak zgrać zdjęcia z telefonu Samsung na komputer? Proste sposoby

Jak zgrać zdjęcia z telefonu Samsung na komputer? Proste sposoby

Jak zgrać zdjęcia z telefonu Samsung? Odpowiadamy
Jak zgrać zdjęcia z telefonu Samsung? Odpowiadamy
Źródło zdjęć: © fot. Materiały prasowe
Filip Kaktus
14.04.2020 10:39, aktualizacja: 14.04.2020 12:40

Smartfon często służy nam jako podstawowe narzędzie do robienia zdjęć. Jednak warto mieć ich kopię również poza telefonem. Jak zgrać zdjęcia z telefonu Samsung na komputer? Oto trzy szybkie i proste triki.

Zgrywanie zdjęć z telefonu na komputer, to nic trudnego. Nie musimy posiadać żadnych dodatkowych aplikacji, wystarczą jedynie akcesoria otrzymane razem ze smartfonem od producenta. Poniżej opisaliśmy trzy najprostsze sposoby.

Jak skopiować zdjęcia z telefonu Samsung na komputer?

Niezależnie od tego, czy jesteśmy początkującym, czy zaawansowanym użytkownikiem naszego smartfona, z pewnością dzięki poniższym sposobom uda nam się przegrać zdjęcia z telefonu na komputer. Oto one:

Metoda 1 – kabel USB

Na początku musimy połączyć kablem USB (tym samym, którym ładujemy telefon) nasz smartfon z komputerem. Na ekranie telefonu pojawi się komunikat z zapytaniem, czy wyrażamy zgodą na dostęp do danych naszego Samsunga, klikamy "Zezwól". Teraz na naszym komputerze wchodzimy w menu Mój komputer, szukamy na liście naszego urządzenia. Po czym klikamy w nie dwukrotnie i wybieramy folder DCIM, w którym znajdują się zdjęcia.

Na koniec wystarczy skopiować wybrane pliki, klikając w nie prawym przyciskiem myszy i wybierając "Kopiuj". Możemy przenieść je np. do nowego folderu na pulpicie naszego komputera, naciskają prawy przycisk myszy i "Wytnij".

Metoda 2 – Bluetooth

Zgrać zdjęcia możemy również za pomocą Bluetooth’a, które posiadają laptopy i niektóre komputery. Aby włączyć narzędzie w telefonie, musimy przesunąć palcem po ekranie od góry do dołu i kliknąć ikonę z napisem "Bluetooth".

W przypadku laptopa należy wejść w Start → Ustawienia → Urządzenia → Bluetooth i wybrać polecenie "Dodaj urządzenie Bluetooth lub inne". Pojawi się lista, na której znajdziemy nasz smartfon, klikamy i wybieramy opcję parowania.

Teraz musimy przepisać kod z jednego na drugie urządzenie. Po połączeniu w telefonie wchodzimy w galerię zdjęć, wybieramy dane pliki i klikamy Udostępnij → Bluetooth i wybieramy nasz komputer.

Metoda 3 – karta pamięci

To ostania, ale jedna z prostszych metod mówiąca, jak zgrać zdjęcia z telefonu Samsung na komputer, jeśli zapisujemy je na karcie pamięci. Laptopy i komputery coraz częściej wyposażone są w czytnik kart microSD, do którego należy przełożyć kartę pamięci z telefonu.

Następnie na komputerze wchodzimy w "Mój komputer", dwukrotnie klikamy w "Dysk wymienny", zaznaczamy zdjęcia za pomocą myszy, a prawym przyciskiem myszy wybieramy opcję "Kopiuj". Następnie przenosimy w wybrane miejsce na komputerze, wybierając opcję "Wklej".

Sami widzimy, że metody na to, jak zgrać zdjęcia z telefonu Samsung na komputer są bardzo proste. To którą z nich wybierzemy, zależy tylko od nas. Jeśli potrzebujecie dodatkowej pomocy z innymi funkcjami, zajrzyjcie do naszych poradników:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)