Jak zlokalizować telefon dziecka? Zobacz, jak mądrze kontrolować dziecko

Jak zlokalizować telefon dziecka?
Jak zlokalizować telefon dziecka?
Źródło zdjęć: © fot. Pexels
Klaudia Stawska-Magdziak

30.11.2019 12:31, aktual.: 30.11.2019 13:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli jesteś rodzicem, to bezpieczeństwo twojego dziecka jest dla ciebie najważniejszą rzeczą. Zdalnie zadbać o nie możemy z pomocą aplikacji kontroli rodzicielskiej. Jeśli zastanawiasz się, jak jak zlokalizować telefon dziecka, podpowiadamy, o czym warto pamiętać.

Śledzenie telefonu komórkowego to złożony temat w świetle polskiego prawa, jednak rodzic może używać narzędzi lokalizowania telefonu, by wiedzieć, co dzieje się z jego małoletnim dzieckiem.

Jak zlokalizować telefon swojego dziecka z pomocą aplikacji?

Najprostszym sposobem na lokalizowanie telefonu dziecka jest wybór odpowiedniej aplikacji kontroli rodzicielskiej. Podstawową funkcją większości z nich jest lokalizowanie telefonu oraz alarmowanie SMS-em, gdy dziecko znajdzie się poza "bezpieczną strefą".

Aplikacja "Gdzie jest dziecko" to jedno z tego typu narzędzi. Aplikację można pobrać zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS. Po zalogowaniu się do aplikacji należy podać numer telefonu dziecka, na który wysłany zostanie SMS z prośbą o jednorazowe wyrażenie zgody na lokalizowanie urządzenia. Jeśli zgoda zostanie wyrażona, na mapie dostępnej w aplikacji będzie można obserwować położenie telefonu dziecka w czasie rzeczywistym.

Aplikacja "Gdzie jest dziecko"
Aplikacja "Gdzie jest dziecko"© Materiały prasowe

Obserwację możemy prowadzić również z dowolnego urządzenia lub z przeglądarki internetowej, jeśli zalogujemy się na stronie gdziejestdziecko.pl. Dodatkowo aplikacja pozwala na ustawienie "bezpiecznej strefy", w której dziecko może przebywać, zanim zostaniemy o tym powiadomieni. Jednocześnie możemy otrzymać informacje np. kiedy dziecko dotrze z domu do szkoły. Aplikacja dostępna jest za darmo w wersji testowej na okres jednego miesiąca, następnie należy wybrać odpowiedni plan Standard lub Premium.

Zobacz też: Jak spędzać mniej czasu z telefonem?

Innymi rozwiązaniami oferującymi podobne usługi mogą być np. Norton Family Premier dostępny w ramach pakietu Norton Security Premium czy aplikacja ikol X.

Warto wspomnieć, że mogą być wykorzystywane nie tylko do sprawdzania położenia naszego dziecka, ale również innych domowników, którzy wyrażą na to zgodę. Aplikację możemy również zainstalować na własnym telefonie, dzięki czemu łatwiej będzie go namierzyć w przypadku kradzieży czy zagubienia.

Namierzanie telefonu innego niż własny

Należy wspomnieć, że śledzenie telefonu jest kwestią kontrowersyjną i korzystając z tego typu darmowych rozwiązań należy mieć na uwadze, że łatwo jest trafić na oszustów. W internecie pełno jest niebezpiecznych programów, które oferują możliwość darmowego śledzenia i lokalizowania telefonów, ale niestety ponad 90 proc. z nich to szkodliwe oprogramowanie.

Dodatkowo próby lokalizowania telefonów obcych osób są również naruszeniem prawa do prywatności, za co grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Namierzanie telefonu dziecka jest jednak bezpieczne i aplikacje, które omówiliśmy są dobrym przykładem rozwiązań wspomagających kontrolę rodzicielską. Dodatkowo warto podkreślić, że lokalizując telefon małoletniego dziecka nie łamiemy przepisów prawa.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)