Jak zmienić aplikacje domyślne w Androidzie?

Jak zmienić aplikacje domyślne w Androidzie?

Jak zmienić aplikacje domyślne w Androidzie?
Marek Pruski
09.05.2016 10:48, aktualizacja: 09.05.2016 12:48

W systemie Android można wybierać, które aplikacje będą otwierane domyślnie przy niektórych czynnościach. Czasem jednak zdarzy nam się domyślnie wybrać aplikację, której nie chcemy używać. Jak zmienić ten wybór?

  1. Wejdź w ustawienia
  2. Przejdź do zakładki Aplikacje
  3. Włącz Menedżera aplikacji
  4. Przejdź do aplikacji, która uruchamiana jest domyślnie, (Jeśli z aplikacji Facebook domyślnie uruchamiasz np. przeglądarkę Chrome, należy wybrać tu właśnie tę przeglądarkę)
  5. Wybierz przycisk „Ustawianie jako domyślnej”
  6. Naciśnij „Czyszczenie ustawień domyślnych”

Domyślne uruchamianie aplikacji zostanie wyczyszczone dla wszystkich czynności, które wcześniej zdefiniowałeś. Jeśli Chrome uruchamiał się po wybraniu linka w aplikacji Facebook, oraz po wybraniu linka w aplikacji Instagram, to ustawienie zniknie w obu przypadkach. Od teraz ponownie będzie wyświetlała się opcja uruchomienia za pomocą różnych dostępnych aplikacji i wyboru „Tylko raz” bądź „Zawsze”

Powyższy sposób może nieco różnić się w różnych wersjach i nakładkach systemu Android. Jego ogólny zarys pasuje jednak do opisu, który przedstawiłem powyżej. Dla przykładu, poniżej przedstawienie sposobu na Samsungu Galaxy Note 4 z Androidem w wersji 6.0.1

Obraz
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)