Jak zyskać więcej pamięci na smartfonie z Androidem?

Jak zyskać więcej pamięci na smartfonie z Androidem?

Marek Pruski
31.05.2016 15:50, aktualizacja: 31.05.2016 17:50

Problem pełnej pamięci w smartfonie może dotknąć każdego z nas. Zdjęcia, przeglądanie Internetu, kolejne gry i w pewnym momencie telefon zwalnia, nie da się zrobić selfie, ciągle pojawia się komunikat o pełnej pamięci. Jeśli tak właśnie jest, prezentuję kilka sposobów jak sobie z tym poradzić.

Zainwestuj w kartę SD

Jeśli oczywiście Twój telefon ma slot na taką. Odradzam zakup tanich kart z Alliexpress czy korzystanie z najtańszych możliwych kart dodawanych do zestawu z telefonem. Już dwukrotnie spotkałem się z przypadkiem, że kartę przysłowiowy szlag trafił, a zdjęć, które na niej były nie dało się odzyskać.

Czyść pamięć cashe

Sklep Play aż pęka w szwach od „task killerów” i „cashe cleanerów”. Te pierwsze nie zawsze pomagają, ale te drugie już tak. Serwisy społecznościowe takie jak 9GAG czy Instagram podczas przeglądania strasznie zapychają pamięć. Czyszczenie doda nam więc kilkadziesiąt, a czasem nawet kilkaset megabajtów pamięci.

Odinstaluj nieużywane aplikacje

Gry szczególnie zapychają Twój telefon. Nie masz czasem tak, że instalujesz coś, grasz chwile, a potem znowu w coś grasz a wcześniejsze tytuły chomikujesz „bo szkoda wyników, bo jeszcze mi się spodoba”. Jeśli faktycznie tak jest zapoznaj się z poradnikiem jak zapisać dane aplikacji. One ważą bardzo mało, a gdy kiedyś gra znowu Ci się spodoba, przywrócisz dane i będziesz grać dalej.

Czyść pozostałości po aplikacjach

Odinstalowanie warto przeprowadzić z poziomu ustawień, a przed tym usunąć pamięć podręczną i dane aplikacji. Wszystkie te opcje znajdziecie po wejściu w Ustawienia-> Menedżer aplikacji -> aplikacja -> Pamięć. Możliwe, że po deinstalacji zostaną też puste foldery. Wtedy warto posłużyć się chociażby aplikacją Empty Folder Cleaner, która usunie je za nas.

Przechowuj zdjęcia w chmurze

Google Photos to darmowa usługa, która obejmuje przechowywanie nieograniczonej liczby zdjęć do rozdzielczości 16 Mpx i filmów, do jakości FullHD. Dlaczego by z niej nie skorzystać? Wgraj zdjęcia do chmury i usuń je z telefonu. Dodatkowo posiadacze linii Nexus już wkrótce mogą się spodziewać zniesienia limitu jakości.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)