Im więcej kamer 360 trafia na rynek, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że LG zaorało konkurencję

LG Cam 360
LG Cam 360
Miron Nurski

18.10.2016 17:02, aktual.: 18.10.2016 19:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LG Cam 360 to moim zdaniem najbardziej opłacalna kamera 360 na rynku. Każda kolejna premiera to potwierdza.

Na naszą pocztę reakcyjną spłynęła informacja prasowa dotycząca kamerki Allview Visual 360°. Przejrzałem ją z zaciekawieniem - konkurencja na tym rynku jest póki co nieduża, więc B-brandy mają szansę się wykazać.

Allview Visual 360°
Allview Visual 360°

Parametry techniczne? Szału nie ma. Dość wspomnieć, że kamerka kręci wideo sferyczne w rozdzielczości 1920 x 960 pikseli. Biorąc pod uwagę fakt, że obraz rozciągany jest na całą sferę, niepełne FullHD to wartość znacznie poniżej oczekiwań. Nawet przy 4K pojedyncze punkty są widoczne. Zwłaszcza w goglach VR, ale nawet na ekranie smartfona o nieskazitelnej ostrości mówić nie można.

No nic - pomyślałem - może chociaż cena jest zaskakująco niska. Niestety nie bardzo. Mówimy o 799 zł. Tyle dobrego, że w przedsprzedaży producent dokłada do zestawu plastikowe gogle Visual VR.

A teraz zerknijmy na cenę LG Cam 360

W popularnych elektromarketach można tę kamerkę dostać za ok. 980 zł. Różnica w cenach wspomnianych urządzeń to zatem 180 zł.

LG 360 Cam
LG 360 Cam

Przypominam, że LG Cam 360 to nie tylko produkt markowy, ale i cechujący się lepszymi parametrami. Koreańska kamerka kręci filmy w rozdzielczości 2560 x 1280. Wciąż daleko od ideału, ale obraz będzie zauważalnie ostrzejszy niż w przypadku 960p. W tym kontekście kamerka Allview wypada blado, bo jest niewiele tańsza.

LG Cam 360 broni się także na tle konkurentów z wyższej półki

Jednym z bardziej znanych producentów kamer sferycznych jest firma Ricoh. Kilka dni temu pojawił się najnowszy model - opisywany przez kolegów z Fotoblogii Theta SC.

Ricoh Theta SC
Ricoh Theta SC

Niestety również i to urządzenie rejestruje wideo w marnym FullHD. Cena? 300 dolarów, czyli równowartość 1180 zł bez podatków. W Polsce cena oscylowałaby zapewne w okolicach 1500 zł. Dużo drożej niż w przypadku LG Cam 360, a ostrość obrazu niższa. Celowo skupiam się na rozdzielczości, bo ta w przypadku kamer 360 ma kluczowe znaczenie.

Niewiele brakowało, a moim faworytem byłby Samsung Gear 360

Testowana przeze mnie ostatnio kamera kosztuje jakieś 1480 zł. Nie najtaniej, ale jest odporna na kurz i zachlapania oraz radzi sobie z nagrywaniem filmów 4K, co w tej półce cenowej nie jest standardem.

Samsung Gear 360
Samsung Gear 360

Niestety Samsung podjął decyzję, która w moim przypadku zdyskwalifikowała ten produkt już na starcie. Gear 360 współpracuje wyłącznie z kilkoma flagowymi smartfonami Samsunga. Wielka szkoda.

Koniec końców LG Cam 360 nie ma realnej konkurencji

Jest to urządzenie markowe, niedrogie i zgrabne, a jakość filmów i zdjęć jest więcej niż adekwatna do ceny. Co więcej, kamerka współpracuje nie tylko z większością Androidów, ale i z urządzeniami z iOS-em. Apka jest dopracowana i działa. Czego chcieć więcej?

Parę tygodni temu sam kupowałem kamerę sferyczną i mój wybór padł właśnie na Cam 360. Każda kolejna premiera utwierdza mnie w przekonaniu, że była to dobra decyzja. Czy to najlepsze tego typu urządzenie na rynku? Nie. Stosunek jakości do ceny jest jednak ponadprzeciętny.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)