Jakdojade.pl na Windows Phone'a już jest!

Jakdojade.pl na Windows Phone'a już jest!

Jakdojade.pl na Windows Phone'a już jest!
Adam Bialic
13.12.2012 11:00, aktualizacja: 13.12.2012 12:00

Aplikacja, którą uważam za must have, już niedługo pojawi się w sklepie z aplikacjami na Windows Phone'a. Odkąd używam Nokii Lumii 820, to właśnie tego programu brakuje mi najbardziej.

Chyba wszyscy korzystający z dobrodziejstw komunikacji miejskiej w największych polskich miastach doskonale znają Jakdojade.pl. Dzięki temu programowi łatwo można sprawdzić rozkłady, zaplanować podróż czy nawet skorzystać z prostej nawigacji. O pojawieniu się jej wersji na platformę Windows Phone informowali już jakiś czas temu przedstawiciele firmy City-Nav. Dzisiaj potwierdził to również Dariusz Zalewski (Central and East Europe Developers Relations Head) z firmy Nokia.

[solr id="komorkomania-pl-139378" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4861,bilet-kolejowy-kupisz-przez-nfc-krok-w-dobra-strone" _mphoto="pociag-1393781-252x168-e5b54939e.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3173[/block]

Na spotkaniu, na którym pojawił się Mateusz, sporo mówiło się o tworzeniu ekosystemu aplikacji na system Microsoftu i zaangażowaniu Nokii w ten proces. Zalewski wspomniał na nim również, że Jakdojade.pl - jako jedna z kluczowych usług na urządzenia mobilne w Polsce - do końca tego roku będzie dostępne na Windows Phone'a. To już kolejna po Coigdzie.pl, Gastrounaci, GoldenLine, Listonica, ipla czy Transprotoida polska usługa dostępna na system Microsoftu. Liczba programów ma się systematycznie powiększać, a Nokia dokłada wszelkich starań, aby wszystkie aplikacje z listy Top25/Top50 w konkurencyjnych sklepach (dla naszego rynku) pojawiły się na jej telefony z serii Lumia.

Wracając do tematu: od kiedy zostałem uszczęśliwiony Nokią Lumią 820, to właśnie tego rozwiązania brakowało mi najbardziej. Nie wyobrażam sobie, co czuje Mateusz, który będąc największym redakcyjnym fanem Windows Phone'a, był zmuszony do korzystania z Androida, bo zupełnie nie ogarnia poruszania się po Warszawie ;)

[solr id="komorkomania-pl-139364" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4863,chciec-to-moc-czyli-jak-szybko-apple-potrafi-naprawic-mapy" _mphoto="screen-shot-2012-12-10-a-2f7a909.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3174[/block]

Nie zdradzono jeszcze, jakie funkcje będzie oferować wersja na WP, ale można się spodziewać, że nie będą one znacząco odbiegać od tych dostępnych na Androida czy iOS. Zresztą przekonamy się o tym już niebawem.

Aktualizacja:

Program jest już dostępny do pobrania ze sklepu z aplikacjami dla Windows Phone. Program zapowiada się według Mateusza ciekawie, a wkrótce napiszemy o nim więcej.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)