Jaki dodatek jest najbardziej pożądany w smartfonie za mniej niż 500 złotych? [Ankieta]

Jaki dodatek jest najbardziej pożądany w smartfonie za mniej niż 500 złotych? [Ankieta]

Przyjaciele ze smartfonami
Przyjaciele ze smartfonami
Źródło zdjęć: © shutterstock.com
Konrad Błaszak
29.12.2015 11:43, aktualizacja: 12.01.2016 12:19

Szukając dobrze wykonanego smartfona z zaawansowanymi funkcjami coraz częściej nie trzeba wybierać spośród flagowców, ale również budżetowe urządzenia zaczynają spełniać te wymagania. Które z funkcji w takich produktach są Waszym zdaniem najistotniejsze?

Lubię Chiny, ale spokojnie. Nie jest to tekst, w którym chce z Wami dzielić się swoimi przeżyciami podczas azjatyckich podróży, ani też nie zamierzam rozpisywać się o zaletach tego kraju. Lubię Państwo Środka, ponieważ to właśnie z niego pochodzą setki producentów, którzy starają się przesunąć granicę nieco dalej niż reszta. Czasem nie są to zbyt rozsądne ruchy, ale często wszystko sprowadza się do zmniejszania ceny, co bez wątpienia jest dobrą drogą. W moich świąteczno-technologicznych życzeniach pisałem, że chciałbym aby te firmy pojawiły się w Polsce.

Urządzeń z Chin jest jest sporo, ale z ostatnich premier wystarczy przypomnieć dwie: Meizu Blue Charm Metal oraz Xiaomi Redmi Note 3. Ich zalety to mocne podzespoły, czytniki linii papilarnych, metalowe wykonanie oraz cena. Ten ostatni element pokazuje jak tanio można zrobić urządzenie, które pod wieloma względami nie ma się czego wstydzić w stosunku do wielu flagowców. Model Xiaomi z 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wbudowaną w przeliczeniu kosztuje tylko równowartość 560 złotych. Gdybym nadal był w Azji to na pewno starałbym się go kupić.

Meizu Blue Charm Metal to tani smartfon z dobrym wyposażeniem i niezłą jakością wykonania
Meizu Blue Charm Metal to tani smartfon z dobrym wyposażeniem i niezłą jakością wykonania

Niestety nie jestem i w Polsce za takie urządzenie przyjdzie mi zapłacić sporo więcej, szczególnie że te dwa smartfony oferują bardzo wiele ciekawych funkcji w jednym produkcie, ale nie każdy tego potrzebuje. Niektórym zależy tylko na dobrym wykonaniu, innym na podzespołach, a znajdą się tacy, dla których priorytetowy jest ekran. Gdyby producenci postawili tylko na jedną z cech, a resztę mogliby potraktować po macoszemu, to cena bez wątpienia mogłaby spaść poniżej 500 złotych. Tylko oczywiście musieliby zdecydować, na jakim elemencie powinni się skupić i dlatego chciałbym o to spytać Was.

Jeśli mielibyście wybrać, jaki element powinien być dopieszczony w smartfonie za 500 złotych, to na co byście postawili?

[polldaddy]9249871[/polldaddy]

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)