Jak działa mechanizm rozsuwania w HTC Desire Z?

Jak działa mechanizm rozsuwania w HTC Desire Z?
17.12.2010 21:18
HTC Desire Z
HTC Desire Z
Mateusz Żołyniak
Mateusz Żołyniak

Ostatnio dostaję od Was wiele pytań dotyczących HTC Desire Z i mechanizmu rozsuwania w tym modelu. Postanowiłem krótko rozwiać wszelkie wątpliwości w tym temacie.

Nie będę pisał tu o samej klawiaturze QWERTY w modelu, ponieważ ta jest bardzo dobra i ciężko cokolwiek jej zarzucić. Z mechanizmem rozsuwania telefonu nie jest jednak tak dobrze. Chwalone przez HTC rozwiązanie jest podobne do tego, które Nokia zastosowała w modelach N97/N97 mini. Mechanizm składa się z podłużnej belki, na której oparta jest górna część slidera, oraz małej części stabilizującej (krótka plastikowa beleczka).

mechanizm rozsuwania
mechanizm rozsuwania

Rozwiązanie to w teorii jest dobre, a po rozłożeniu obie części telefonu tworzą płaską powierzchnię. W czym więc tkwi problem? Niestety, projektanci HTC nie wzięli pod uwagę ciężaru górnej, masywnej części Desire Z, na który w dużej mierze wpływają ochronna warstwa hartowanego szkła oraz metalowa obwódka. W praktyce mechanizm rozsuwania jest za delikatny i nie może zapewnić sztywności całej obudowy.

Powoduje to, że wystarczy lekko potrząsnąć dolną częścią obudowy, a górna zaczyna się poruszać. To jednak nie wszystko. Podnosząc telefon za górną część slider, telefon od razu się rozsuwa. Oczywiście, gdy telefon jest złożony, całość jest na tyle sztywna, że nie ma mowy o przypadkowym rozsunięciu się telefonu. Nie zmienia to jednak faktu, że mechanizm przy lekkim podniesieniu górnej części obudowy powinien być sztywniejszy.

Dodam jednak, że może to dotyczyć wyłącznie testowanego przeze mnie egzemplarza. Czy któryś z naszych Czytelników spotkał się z tym w swoim HTC Desire Z?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)