Jaki tablet do 1000 zł wybrać?

Jaki tablet do 1000 zł wybrać?

Jak wybrać tablet do 1000 złotych? Trzeba zwrócić uwagę na kilka askeptów
Jak wybrać tablet do 1000 złotych? Trzeba zwrócić uwagę na kilka askeptów
Źródło zdjęć: © http://creativecommons//
Marcin Zwoliński
16.07.2018 12:17, aktualizacja: 30.07.2018 14:22

Tablety to popularne mobilne urządzenia przenośne, za pomocą których możliwe jest m.in. odtwarzanie materiałów audiowizualnych, korzystanie z przeglądarki internetowej, tworzenie dokumentów czy czytanie e-booków. Nie są to urządzenia bardzo drogie i za 1000 zł można z powodzeniem kupić egzemplarz posiadający większość najnowszych funkcji i dodatków.

Jak można wykorzystać tablet do 1000 zł ?

Tablety wykorzystujemy zarówno w biznesie, jak i w codziennym życiu - do komunikacji i w celach rozrywkowych, np. jako zabawkę dla dziecka czy projektor. Dzięki temu tablety idealnie uzupełniają niszę niewielkich urządzeń przenośnych, mniejszych od laptopów, ale większych od przeciętnego telefonu komórkowego i smartfonu. Ponadto właśnie tablety do 1000 zł posiadają możliwość wykonywania połączeń telefonicznych, jednak, aby było to możliwe, muszą być wyposażone w dedykowane wejście na kartę SIM.

Obudowa tabletu do 1000 zł - jaką wybrać?

Jeżeli chodzi o obudowę tabletów do 1000 złotych, możemy wybierać spośród wytrzymałych materiałów tworzyw sztucznych oraz metali takich jak np. aluminium. Dzięki obudowie wykonanej z tego typu surowców będziemy mieli pewność, że tablet w dobrym stanie wytrzyma kilka lat oraz nie zniszczy się podczas noszenia w kieszeni czy po upadku z niskiej wysokości. Ponadto warto wybrać tablet z obudową, która będzie wygodnie leżała w dłoniach, a długotrwałe używanie urządzenia nie doprowadzi do zmęczenia stawów. Niektóre modele tabletów do 1000 zł posiadają specjalne antypoślizgowe powierzchnie, zwiększające komfort użytkownika podczas korzystania ze sprzętu.

Jaki procesor w tablecie do 1000 zł?

Układ procesora to niekwestionowane serce urządzenia, od którego w znacznej mierze zależy płynny przebieg procesów obliczeniowych. Aby tablet do 1000 zł działał płynnie oraz obsługiwał zaawansowane gry i aplikacje, poleca się stosowanie procesorów mających 4 rdzenie i taktowanie zegara na poziomie ok. 1,2 GHz. Przy odpowiedniej ilości pamięci RAM, urządzenie o takich parametrach zapewni płynną pracę nawet kilku aplikacji jednocześnie.

Jaką pamięć RAM w tablecie do 1000 zł wybrać?

Tablet do 1000 zł powinien posiadać wysokie parametry pamięci RAM, która współpracując z procesorem, odpowiada za płynną obsługę procesów i aplikacji. Co więcej w przypadku dobrej jakości sprzętu i 4-rdzeniowego układu procesora, najlepsze wyniki osiągnie urządzenie zestawione z 2GB pamięci RAM, dzięki czemu tablet bez problemu uruchomi zaawansowaną aplikację oraz pozwoli na przeglądanie kilkunastu stron internetowych jednocześnie.

Wyświetlacz w tablecie do 1000 zł - jaki wybrać?

Najpopularniejsze modele tabletów, których cena nie przekracza 1000 zł, dysponują matrycami o przekątnej ok. 8-10 cali. To wystarczający wyświetlacz, aby na urządzeniu odtwarzać materiały audiowizualne w wysokiej jakości Full HD, dlatego tablety do 1000 złotych często wykorzystywane są do wyświetlania filmów w domowym zaciszu.

Jaki aparat znajdziemy w tablecie do 1000 zł?

Aparaty w tabletach nie odgrywają tak znaczącej roli jak np. w smartfonach. Z tego względu ich parametry nie są zazwyczaj wysokie, a same urządzenia wykorzystuje się najczęściej do prostych zastosowań, np. codziennej dokumentacji postępującej pracy. Dlatego tabletom obce jest pojęcie urządzenia fotograficznego. Jeśli jednak zależy nam na tej funkcjonalności w tablecie do 1000 złotych, warto zdecydować się na model, który będzie wyposażony w dwie kamery - przednią do selfie i tylną, tzw. główną, o lepszej specyfikacji.

Tablet do 1000 zł a bateria

Jeżeli z tabletu zamierzamy korzystać w miejscu, gdzie nie ma możliwości podłączenia go do sieci, warto wybrać model z pojemną baterią. W szczególności tablety do 1000 złotych wykorzystywane jako system GPS posiadają akumulatory, które naładowane pozwalają na ciągłą pracę przez minimum 8 godzin, a wiele umożliwia nawet kilkanaście godzin pracy bez potrzeby dodatkowego ładowania.

Jaki tablet do 1000 zł wybrać? Zwróć uwagę na łączność

Jeśli nasz tablet zamierzamy wykorzystywać do połączeń z internetem, podczas wyboru odpowiedniego modelu do 1000 złotych, powinniśmy zwrócić uwagę na wbudowane w system moduły sieciowe. Dzięki nim tablet umożliwi połączenia z bezprzewodowymi sieciami Wi-Fi, sieciami telekomunikacyjnymi 3G, 4G i LTE oraz niemniej popularnym standardem Bluetooth.

Jakie wyposażenie dodatkowe w tablecie do 1000 zł wybrać?

Podobnie jak w przypadku smartfonów, również producenci tabletów mają w swojej ofercie bogate wyposażenie dodatkowe. Szczególnie polecane są różnego rodzaju etui, które pozwolą ochronić tablet przed przypadkowych uszkodzeniem obudowy. Ponadto właściciele tabletów często zwracają uwagę na specjalne transmitery i wymienne końcówki, dzięki którym podłączymy urządzenie do niemal każdego złącza, np. komputerowego czy telewizyjnego, co znacznie ułatwia pracę na tablecie, gdy jesteśmy poza domem.

Jaki tablet do 1000 zł wybrać – polecane modele

Samsung Galaxy Tab A 10.1 LTE 16GB to solidny, flagowy tablet Samsunga, który wciąż mieści się w przedziale cenowym do 1000 złotych. Duży, wyraźny ekran o przekątnej 10,1 cala pozwala uzyskać obraz w wysokiej jakości Full HD, dzięki czemu model ten polecany jest szczególnie osobom, które dużo czasu spędzają oglądając różnego rodzaju filmy i zdjęcia. Jeśli chodzi o podzespoły, urządzenie wykorzystuje 2 GB pamięci operacyjnej RAM zestawione z 8-rdzeniowym układem procesora, dzięki czemu tablet bez problemu radzi sobie z obsługą zaawansowanych aplikacji jak i nowoczesnych gier. Na koniec warto dodać, że Samsung Galaxy Tab A posiada możliwość połączeń z bezprzewodowymi sieciami Wi-Fi, 4G i LTE oraz posiada blokadę rodzicielską chroniącą młodszych użytkowników przed nieodpowiednimi treściami.

Asus ZenPad 10 Z300CNL to tablet, który charakteryzuje się ekranem o przekątnej 10 cali i wyświetla obrazy w wysokiej jakości Full HD. Szybką pracę systemu obsługuje 4-rdzeniowy układ zestawiony z 2 GB pamięci operacyjnej RAM, co sprawia, że Asus ZenPad 10 płynnie obsługuje zaawansowane gry i aplikacje. Za największy atut urządzenia uważa się natomiast pojemność dysku, która zawiera aż 32 GB przeznaczone na dane użytkownika, które dodatkowo można powiększyć dzięki wbudowanemu slotowi na karty microSD.

Lenovo TAB 4 TB-8504X 16 GB LTE polecane jest przede wszystkim do rozrywkowi, czyli grania i odtwarzania materiałów audio&video. Cena Lenovo TAB 4 nie przekracza 1 000 zł. Tablet posiada dotykowy wyświetlacz z matrycą o przekątnej 8 cali, który nie jest duży, ale umożliwia wyświetlanie materiałów w wysokiej jakości Full HD. Jeśli natomiast chodzi o podzespoły, płynną pracę zapewniają w tym przypadku mający 4 rdzenie układ procesora zestawiony z 2 GB pamięci operacyjnej RAM, a ważnym dodatkiem są tu wbudowane głośniki, które wykonane zostały w technologii Dolby Atmos. Co więcej Lenovo TAB 4 TB-8504X umożliwia połączenia z sieciami Wi-Fi, 4G, a dzięki wytrzymałej baterii urządzenie pracuje ok. 10 godzin bez konieczności podłączenia do zasilania.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)