Jaki tablet do 1000 zł wybrać?

Jaki tablet do 1000 zł wybrać?16.07.2018 12:17
Jak wybrać tablet do 1000 złotych? Trzeba zwrócić uwagę na kilka askeptów
Jak wybrać tablet do 1000 złotych? Trzeba zwrócić uwagę na kilka askeptów
Źródło zdjęć: © http://creativecommons//
Marcin Zwoliński

Tablety to popularne mobilne urządzenia przenośne, za pomocą których możliwe jest m.in. odtwarzanie materiałów audiowizualnych, korzystanie z przeglądarki internetowej, tworzenie dokumentów czy czytanie e-booków. Nie są to urządzenia bardzo drogie i za 1000 zł można z powodzeniem kupić egzemplarz posiadający większość najnowszych funkcji i dodatków.

Jak można wykorzystać tablet do 1000 zł ?

Tablety wykorzystujemy zarówno w biznesie, jak i w codziennym życiu - do komunikacji i w celach rozrywkowych, np. jako zabawkę dla dziecka czy projektor. Dzięki temu tablety idealnie uzupełniają niszę niewielkich urządzeń przenośnych, mniejszych od laptopów, ale większych od przeciętnego telefonu komórkowego i smartfonu. Ponadto właśnie tablety do 1000 zł posiadają możliwość wykonywania połączeń telefonicznych, jednak, aby było to możliwe, muszą być wyposażone w dedykowane wejście na kartę SIM.

Obudowa tabletu do 1000 zł - jaką wybrać?

Jeżeli chodzi o obudowę tabletów do 1000 złotych, możemy wybierać spośród wytrzymałych materiałów tworzyw sztucznych oraz metali takich jak np. aluminium. Dzięki obudowie wykonanej z tego typu surowców będziemy mieli pewność, że tablet w dobrym stanie wytrzyma kilka lat oraz nie zniszczy się podczas noszenia w kieszeni czy po upadku z niskiej wysokości. Ponadto warto wybrać tablet z obudową, która będzie wygodnie leżała w dłoniach, a długotrwałe używanie urządzenia nie doprowadzi do zmęczenia stawów. Niektóre modele tabletów do 1000 zł posiadają specjalne antypoślizgowe powierzchnie, zwiększające komfort użytkownika podczas korzystania ze sprzętu.

Jaki procesor w tablecie do 1000 zł?

Układ procesora to niekwestionowane serce urządzenia, od którego w znacznej mierze zależy płynny przebieg procesów obliczeniowych. Aby tablet do 1000 zł działał płynnie oraz obsługiwał zaawansowane gry i aplikacje, poleca się stosowanie procesorów mających 4 rdzenie i taktowanie zegara na poziomie ok. 1,2 GHz. Przy odpowiedniej ilości pamięci RAM, urządzenie o takich parametrach zapewni płynną pracę nawet kilku aplikacji jednocześnie.

Jaką pamięć RAM w tablecie do 1000 zł wybrać?

Tablet do 1000 zł powinien posiadać wysokie parametry pamięci RAM, która współpracując z procesorem, odpowiada za płynną obsługę procesów i aplikacji. Co więcej w przypadku dobrej jakości sprzętu i 4-rdzeniowego układu procesora, najlepsze wyniki osiągnie urządzenie zestawione z 2GB pamięci RAM, dzięki czemu tablet bez problemu uruchomi zaawansowaną aplikację oraz pozwoli na przeglądanie kilkunastu stron internetowych jednocześnie.

Wyświetlacz w tablecie do 1000 zł - jaki wybrać?

Najpopularniejsze modele tabletów, których cena nie przekracza 1000 zł, dysponują matrycami o przekątnej ok. 8-10 cali. To wystarczający wyświetlacz, aby na urządzeniu odtwarzać materiały audiowizualne w wysokiej jakości Full HD, dlatego tablety do 1000 złotych często wykorzystywane są do wyświetlania filmów w domowym zaciszu.

Jaki aparat znajdziemy w tablecie do 1000 zł?

Aparaty w tabletach nie odgrywają tak znaczącej roli jak np. w smartfonach. Z tego względu ich parametry nie są zazwyczaj wysokie, a same urządzenia wykorzystuje się najczęściej do prostych zastosowań, np. codziennej dokumentacji postępującej pracy. Dlatego tabletom obce jest pojęcie urządzenia fotograficznego. Jeśli jednak zależy nam na tej funkcjonalności w tablecie do 1000 złotych, warto zdecydować się na model, który będzie wyposażony w dwie kamery - przednią do selfie i tylną, tzw. główną, o lepszej specyfikacji.

Tablet do 1000 zł a bateria

Jeżeli z tabletu zamierzamy korzystać w miejscu, gdzie nie ma możliwości podłączenia go do sieci, warto wybrać model z pojemną baterią. W szczególności tablety do 1000 złotych wykorzystywane jako system GPS posiadają akumulatory, które naładowane pozwalają na ciągłą pracę przez minimum 8 godzin, a wiele umożliwia nawet kilkanaście godzin pracy bez potrzeby dodatkowego ładowania.

Jaki tablet do 1000 zł wybrać? Zwróć uwagę na łączność

Jeśli nasz tablet zamierzamy wykorzystywać do połączeń z internetem, podczas wyboru odpowiedniego modelu do 1000 złotych, powinniśmy zwrócić uwagę na wbudowane w system moduły sieciowe. Dzięki nim tablet umożliwi połączenia z bezprzewodowymi sieciami Wi-Fi, sieciami telekomunikacyjnymi 3G, 4G i LTE oraz niemniej popularnym standardem Bluetooth.

Jakie wyposażenie dodatkowe w tablecie do 1000 zł wybrać?

Podobnie jak w przypadku smartfonów, również producenci tabletów mają w swojej ofercie bogate wyposażenie dodatkowe. Szczególnie polecane są różnego rodzaju etui, które pozwolą ochronić tablet przed przypadkowych uszkodzeniem obudowy. Ponadto właściciele tabletów często zwracają uwagę na specjalne transmitery i wymienne końcówki, dzięki którym podłączymy urządzenie do niemal każdego złącza, np. komputerowego czy telewizyjnego, co znacznie ułatwia pracę na tablecie, gdy jesteśmy poza domem.

Jaki tablet do 1000 zł wybrać – polecane modele

Samsung Galaxy Tab A 10.1 LTE 16GB to solidny, flagowy tablet Samsunga, który wciąż mieści się w przedziale cenowym do 1000 złotych. Duży, wyraźny ekran o przekątnej 10,1 cala pozwala uzyskać obraz w wysokiej jakości Full HD, dzięki czemu model ten polecany jest szczególnie osobom, które dużo czasu spędzają oglądając różnego rodzaju filmy i zdjęcia. Jeśli chodzi o podzespoły, urządzenie wykorzystuje 2 GB pamięci operacyjnej RAM zestawione z 8-rdzeniowym układem procesora, dzięki czemu tablet bez problemu radzi sobie z obsługą zaawansowanych aplikacji jak i nowoczesnych gier. Na koniec warto dodać, że Samsung Galaxy Tab A posiada możliwość połączeń z bezprzewodowymi sieciami Wi-Fi, 4G i LTE oraz posiada blokadę rodzicielską chroniącą młodszych użytkowników przed nieodpowiednimi treściami.

Asus ZenPad 10 Z300CNL to tablet, który charakteryzuje się ekranem o przekątnej 10 cali i wyświetla obrazy w wysokiej jakości Full HD. Szybką pracę systemu obsługuje 4-rdzeniowy układ zestawiony z 2 GB pamięci operacyjnej RAM, co sprawia, że Asus ZenPad 10 płynnie obsługuje zaawansowane gry i aplikacje. Za największy atut urządzenia uważa się natomiast pojemność dysku, która zawiera aż 32 GB przeznaczone na dane użytkownika, które dodatkowo można powiększyć dzięki wbudowanemu slotowi na karty microSD.

Lenovo TAB 4 TB-8504X 16 GB LTE polecane jest przede wszystkim do rozrywkowi, czyli grania i odtwarzania materiałów audio&video. Cena Lenovo TAB 4 nie przekracza 1 000 zł. Tablet posiada dotykowy wyświetlacz z matrycą o przekątnej 8 cali, który nie jest duży, ale umożliwia wyświetlanie materiałów w wysokiej jakości Full HD. Jeśli natomiast chodzi o podzespoły, płynną pracę zapewniają w tym przypadku mający 4 rdzenie układ procesora zestawiony z 2 GB pamięci operacyjnej RAM, a ważnym dodatkiem są tu wbudowane głośniki, które wykonane zostały w technologii Dolby Atmos. Co więcej Lenovo TAB 4 TB-8504X umożliwia połączenia z sieciami Wi-Fi, 4G, a dzięki wytrzymałej baterii urządzenie pracuje ok. 10 godzin bez konieczności podłączenia do zasilania.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)