Jaki tablet do 500 zł wybrać?

Jaki tablet do 500 zł wybrać?

Właściwie dobrany tablet, którego cena nie przekracza 500 złotych może z powodzeniem zastąpić drogi egzemplarz z wyższej półki.
Właściwie dobrany tablet, którego cena nie przekracza 500 złotych może z powodzeniem zastąpić drogi egzemplarz z wyższej półki.
Źródło zdjęć: © https://search.creativecommons.org
Marcin Zwoliński
12.07.2018 10:29, aktualizacja: 16.07.2018 09:32

Tablety to przenośne urządzenia mobilne, które z roku na rok stają się coraz popularniejsze, zrównując się pod tym względem z tak uwielbianymi przez użytkowników smartfonami. Co więcej przy odpowiedniej wiedzy bez trudu znajdziemy średniej klasy tablet do 500 zł, posiadający niezłej klasy podzespoły, który z pewnością spełni nasze oczekiwania.

Jaka obudowa w tablecie do 500 zł?

Obudowa to pierwszy element, z jakim zetkniemy się biorąc tablet do rąk. Z tego powodu, szczególnie w modelach, których cena nie przekracza 500 złotych, warto zwrócić uwagę na jakość materiałów, z jakich wykonuje się elementy obudowy oraz ostateczny kształt konstrukcji. Zgodnie z tym, obecnie szczególnie często polecane są tablety wykonane z wysokiej jakości materiałów sztucznych, a nawet aluminium. Ponadto warto zwracać uwagę na samą konstrukcję tabletu, która powinna być jak najbardziej ergonomiczna i wyposażona w powierzchnie antypoślizgowe, co sprawia, że budżetówka pomimo niskiej ceny może wystarczyć na długi czas bez konieczności wymiany na nowszy model.

Co więcej parametry te są również ważne ze względu na zdrowie użytkowników, a odpowiednio dopasowana obudowa tabletu nie nadwyręża stawów dłoni oraz nie wymusza siedzenia w nienaturalnej pozycji przez dłuższy czas.

Jaki system operacyjny w tablecie do 500 zł?

System operacyjny jest elementem, na jaki warto zwrócić szczególną uwagę, kiedy już uruchomimy nasz tablet. To od niego w znacznej mierze zależy płynna praca wykonywanych procesów oraz obsługa interfejsu przez użytkownika. Obecnie na rynku większość urządzeń tego typu wykorzystuje jeden z trzech dostępnych systemów operacyjnych. Za najwydajniejsze uważane są: iOS amerykańskiej firmy Apple oraz Android, za którego stworzenie odpowiada Google Inc.

Co więcej zazwyczaj największa wydajność oznacza również wysoką cenę, co jest prawdą w przypadku iPada (flagowego urządzenia Apple). Jeśli jednak chodzi o tablety do 500 zł z systemem Android, sprawa wygląda już całkiem inaczej. Przykładem mogą być takie modele jak np. Huawei MediaPad T1 10.0 LTE czy Asus FonePad 7, które obsługiwane są właśnie przez Androida, a których cena nie przekracza poziomu 500 złotych.

Ostatnim z trzech wymienionych systemów operacyjnych w tabletach do 500 zł jest popularny Windows amerykańskiego Microsoftu, który specjalizuje się w tańszych, budżetowych tabletach, na których może nie zagramy w najnowszą grę, ale z powodzeniem stworzymy rozbudowane dokumenty i obsłużymy firmową skrzynkę dzięki współpracy z np. Outlook Express, czyli aplikacjami znanymi ze stacjonarnych PC z Windows na pokładzie.

Jaki wyświetlacz w tablecie do 500 zł?

Ekran, szczególnie w tabletach do 500 złotych, odgrywa niezwykle ważną rolę, a przez wielu uważany jest także za serce urządzenia. Z tego względu, w tym segmencie cenowym za najpopularniejsze uważa się matryce o przekątnej równej 7 cali. Jest to zadowalająca wielkość ekranu, na którym bez większych problemów wyświetlimy obrazy w wysokiej jakości HD, zarówno filmy, jak i zdjęcia. Dzięki temu, tablety do 500 zł wykorzystywane są często jako tablety fotograficzne.

Jaki procesor w tablecie do 500 zł?

Procesor to kolejny po wyświetlaczu element podzespołów, od którego jakości w dużej mierze zależy płynna praca urządzenia. Aby wszystko działało jak należy, układ powinien być prawidłowo dobrany do powierzchni ekranu oraz zestawiony z odpowiednią ilością pamięci operacyjnej RAM. Również z tego powodu w popularnych tabletach do 500 złotych wykorzystuje się najczęściej 4-rdzeniowe jednostki mające taktowanie zegara na poziomie ok. 1.2 GHz.

Jaka pamięć RAM w tablecie do 500 zł?

Pamięć RAM zestawiona z odpowiednim układem procesora zapewnia płynną pracę systemu oraz działanie wszelkich procesów bez zawieszania się czy irytujących przestojów. Szczególnie w budżetowych modelach tabletów do 500 złotych możliwe jest uzyskanie wydajnego urządzenia przy zastosowaniu ok. 1-2 GB pamięci operacyjnej RAM, co w zupełności wystarczy do swobodnego korzystania ze wszystkich funkcji naszego urządzenia. Należy mieć również świadomość, że tablety posiadające mniej niż 1 GB RAM nie będą w stanie zapewnić płynnej pracy, więc ich używanie po dłuższym czasie może okazać się mało komfortowe.

Wbudowana pamięć wewnętrzna w tablecie do 500 zł

Wbudowana pamięć często decyduje o przydatności tabletu, który w przypadku dużej ilości miejsca na dysku może służyć jak przenośny dysk, na którym zapiszemy m.in. materiały audiowizualne oraz stworzone podczas pracy dokumenty. Jeśli jednak wybrany przez nas egzemplarz posiada niewielką, często niewystarczającą ilość przestrzeni na dysku, warto wybrać model posiadający dodatkowe wejście na kartę microSD, za pomocą której możliwe jest rozbudowanie tabletu o dodatkowe miejsce na dysku.

Jaka łączność w tablecie do 500 zł?

Tablet to przede wszystkim urządzenie wykorzystywane do surfowania po internecie, dlatego możliwości uzyskania za jego pomocą połączeń, odgrywają w tym przypadku bardzo ważną rolę. Na szczęście większość tabletów, których cena nie przekracza 500 zł, wyposażonych jest w kartę sieciową umożliwiającą bezprzewodowe połączenia z siecią Wi-Fi oraz odbiór technologii Bluetooth. Jeśli jednak chcemy być w pełni niezależni, mogąc korzystać z internetu z każdego miejsca na ziemi, warto wybrać tablet, który umożliwia połączenia z popularnymi sieciami w standardzie 3G, 4G oraz LTE.

Bateria w tablecie do 500 zł

Wydajność wyrażona w czasie pracy baterii to ostatni, jednak nie mniej ważny parametr tabletu do 500 zł. Naturalnie ze względu formę pracy tablet, czyli urządzenie mobilne, powinien odznaczać się wytrzymałą baterią. W tym przypadku szczególnie modele budżetowe, które nie posiadają obciążających układów procesorów, powinny w zamian oferować użytkownikowi długi czas pracy bez potrzeby częstego ładowania akumulatorów. Na szczęście większość tabletów ze średniej półki dysponuje baterią umożliwiającą korzystanie z kilku aplikacji naraz przez ok. 7-8 godzin.

Asus FonePad FE170CG-1A005A

Seria Asus FonePad charakteryzuje się parametrami, które pozwalają korzystać z urządzeń zarówno jak z klasycznego tabletu oraz telefonu. Z tego powodu wyposażony został w ekran o przekątnej 7 cali, który z jednej strony zapewnia wyświetlanie materiałów w jakości HD, a z drugiej umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych.

Ponadto, aby procesy mogły zachodzić w płynnej formie, tablet wyposażono w układ procesora mający 4 rdzenie, które zestawiono z 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Jest to wystarczająca ilość do płynnej pracy z podstawowymi funkcjami urządzenia, jednak wyświetlanie najnowszych gier i rozbudowanych aplikacji może być problematyczne. Co więcej, za zdecydowanie największą zaletę Asus FonePad FE170CG-1A005A uważa się pojemną baterię, która wystarczy na ok. 8 godzin ciągłej pracy przy pełnym obciążeniu systemu oraz nawet 20 godzin podczas używania tabletu w formie e-booka.

Samsung Galaxy Tab A 7.0

Samsung Galaxy Tab A 7.0 to flagowy tablet pochodzącego z Południowej Korei producenta, którego cena może przekraczać nieznacznie 500 złotych, ale jest on zdecydowanie wart ewentualnej dopłaty. Tablet odznacza się lekkością konstrukcji (283 g) oraz wyraźnym ekranem o przekątnej 7 cali, co pozwala na wyświetlanie materiałów w wysokiej jakości HD.

Ponadto za płynną obsługę procesów odpowiada 4-rdzeniowy układ, który wspierany jest operacyjnie przez 1,5 GB pamięci RAM. Dzięki temu, pomimo niskiej ceny urządzenia Samsung Galaxy Tab A 7.0 obsługuje płynnie nowoczesne gry i rozbudowane aplikacje oraz umożliwia przeglądanie do nawet kilkunastu stron internetowych jednocześnie. Co więcej tablet ten dysponuje 8 GB pamięci wbudowanej, którą można rozbudować za pomocą dodatkowej karty microSD. Wadą natomiast może okazać się fakt, że w przypadku łączności Samsung Galaxy Tab A 7.0 obsługuje wyłącznie połączenia za pomocą bezprzewodowych sieci WiFi.

Na koniec warto dodać, że Samsung Galaxy Tab A 7.0 wykorzystuje do obsługi użytkownika system Android w wersji 5.1 Lollipop, a więc jeden z wydajniejszych interfejsów dostępnych obecnie na rynku umożliwiający dostęp do wirtualnego sklepu Google Play.

Huawei MediaPad T1 10.0 8 GB LTE

To, co charakteryzuje Huawei MediaPad T1 w wersji 10.0 8GB LTE to duży wyświetlacz dysponujący matrycą o przekątnej na poziomie 9,6 cala. Z tego powodu, bez większych problemów odtworzymy materiały audiowizualne w wysokiej jakości HD, a dodatki w postaci czujników oświetlenia znacznie poprawią komfort korzystania z urządzenia w nocy i przy niekorzystnym świetle.

Co więcej Huawei MediaPad T1 10.0 8GB LTE zapewnia płynną pracę procesów dzięki układowi procesora wyposażonego w 4 rdzenie, które zestawione zostały z 1 GB pamięci operacyjnej RAM, dzięki czemu pomimo niskiej ceny tablet obsługuje większość zaawansowanych aplikacji i nowoczesnych gier. Jeśli natomiast chodzi o łączność, urządzenie posiada moduł Wi-Fi oraz wyposażone jest w kartę sieciową pozwalającą na połączenia z sieciami 3G, 4G i LTE.

Dużym atutem Huawei MediaPad T1 10.0 8 GB LTE jest ponadto duża ilość wbudowanej pamięci, czyli 8 GB, oraz możliwość rozbudowania jej poprzez dodatkową kartę microSD. Ważnym dodatkiem jest w tym przypadku również moduł GPS, co sprawia, że tablet może być wykorzystywany jak standardowa nawigacja np. podczas podróży samochodem.

Na koniec warto dodać, że nad całością pieczę sprawuje popularny system Android w wersji 4.4 KitKat, który umożliwia znacznie łatwiejszą komunikację na poziomie użytkownik – urządzenie oraz zapewnia dostęp do popularnego sklepu z aplikacjami Google Play. Ponadto, wersję 4.4 KitKat charakteryzuje rozbudowa struktura personalizacji, co sprawia, że interfejs może zostać w dużym stopniu dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)