Jay Sullivan: nie będzie Firefoxa dla Windows Phone 7

Jay Sullivan: nie będzie Firefoxa dla Windows Phone 7

Jay Sullivan: nie będzie Firefoxa dla Windows Phone 7
Krystian Bezdzietny
06.04.2011 10:00, aktualizacja: 06.04.2011 12:00

Mozilla dość opornie wkracza ze swoimi produktami na rynek smartfonów. Jakiś czas temu ledwie ukazała się przeglądarka Firefox 4 dla Androida, więc trudno mówić o pośpiechu giganta w podbijaniu komórek. Wiceprezes Mozilli - Jay Sullivan - w wywiadzie z serwisem OnSoftware stwierdził, że firma na razie nie jest zainteresowana tworzeniem Firefoxa dla Windows Phone 7.

W wywiadzie czytamy:

Obecnie jesteśmy skupieni na przeglądarkach dla Androida. Dla innych platform mobilnych być może przygotujemy takie narzędzia jak Firefox Home, dzięki którym za pomocą dowolnej przeglądarki uzyskasz dostęp do danych Firefoxa. Póki co nie jesteśmy zainteresowani tworzeniem Firefoxa dla Windows Phone 7.

Czy użytkownicy WP7 powinni płakać z tego powodu? Nie sądzę. Jakiś czas temu aplikacja Firefox Home pojawiła się w Apple App Store i spisuje się naprawdę dobrze. Być może ten sam program pojawi się w Marketplace. Lepiej, żeby Mozilla pracowała nad swoimi produktami powoli i dokładnie, niż wydała bubla. Może kiedyś, gdy WP7 zyska odpowiednią popularność, Mozilla weźmie sprawy w swoje ręce.

Źródło: WPCentral

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)