Jazda w rzeczywistości rozszerzonej [wideo]

Jazda w rzeczywistości rozszerzonej [wideo]27.04.2010 14:39
Fot. na licencji Creative Commons; Flickr.com/by Kyle May
Fot. na licencji Creative Commons; Flickr.com/by Kyle May
Paweł Żmuda

Wielu kierowców chciałoby, by na szybach ich samochodów wyświetlały się podręczne informacje, takie same, jak na szybach najnowocześniejszych myśliwców. Zanim podobne pomysły zostaną na dobre wprowadzone przez koncerny motoryzacyjne musimy radzić sobie w standardowy sposób lub... skorzystać z dobrodziejstwa rzeczywistości rozszerzonej. Popatrzmy, jak prosta aplikacja może pomóc nam w prowadzeniu samochodu.

Na prezentowanym niżej klipie możemy zobaczyć bardzo interesującą aplikację dla posiadaczy iPhone'a. Produkt udostępnia nam informacje między innymi o szerokości pasa po którym się poruszamy i prędkości. Aplikacja wykrywa także kontrolowane i niekontrolowane zjazdy na przeciwległy pas czy samochody do których podjeżdżamy zbyt blisko.

Developerzy zapewniają rzecz jasna, że prowadząc auto nie możemy jedynie polegać na tym, co widzimy na wyświetlaczu iPhone'a. Ale nie o to tu chodzi. Aplikacja może przydać się wszystkim tym, którzy udają się w długie i monotonne trasy.

Nie wiadomo jak całość radzi sobie w trudnych warunkach, takich jak chociażby ulewny deszcz czy mocno ograniczona widoczność, ale trzeba przyznać, że w ekstremalnej sytuacji, aplikacja może uratować kilkaset złotówek poświęconych na poprawki blacharskie, a może nawet życie. Więcej informacji o Augmented Driving znajdziecie na stronie imaginyze.com.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)