JDI zapowiedziało nowe energooszczędne ekrany dla smartwatchy

JDI zapowiedziało nowe energooszczędne ekrany dla smartwatchy

Samsung Gear Live
Samsung Gear Live
Kamil Zawiślak
22.02.2015 13:08, aktualizacja: 22.02.2015 16:22

Japońska firma tworzyła ciekawy ekran do inteligentnych zegarków, który może znacząco wydłużyć ich czas pracy na jednym ładowaniu. Czy 5 lub więcej dni będzie możliwe?

Obecnie wielu ludzi krytycznie ocenia smartwatche ze względu na ich dość krótki czas pracy na akumulatorze, oscylujący w granicy 1-2 dni. Jednak dzięki Japan Display Inc. sytuacja może się wkrótce zmienić.

Według JDI ich nowe wyświetlacze zużywają zaledwie 0,5% energii, pochłanianej przez typowe ekrany LCD, aczkolwiek nie oznacza to automatycznego 200-krotnego wydłużenia czasu pracy zegarka.

Nowy, energooszczędny ekran JDI
Nowy, energooszczędny ekran JDI© liliputing

Ekran będzie mógł wyświetlać kolorowy obraz bez podświetlenia i ma też oferować dobrą widoczność w słońcu. To pierwszy krok do energooszczędności. Co ciekawsze, piksele mają własną pamięć, która pozwoli zapamiętać statyczny obraz i wyświetlać go przy minimalnym użyciu prądu. Powiedzmy pokazywanie godziny, bez angażowania mocy SoC. Wyświetlacz charakteryzuje się przekątną 1,34", rozdzielczością 320 x 300 pikseli i ich zagęszczeniem na poziomie 238 ppi. Ekran będzie w stanie wyświetlić 262 tys. kolorów.

Póki co nie wiadomo, którzy producenci są zainteresowani nowymi ekranami, ale pierwsze próbki mają być dostępne już w marcu, a masową produkcję zaplanowano na lipiec. Trzeba przyznać, że zapowiedzi są bardzo optymistyczne. Miejmy nadzieję, że współpraca producentów smartwatchy pomyślnie ułoży się JDI. Być może jeszcze przed wakacjami będziemy mogli zobaczyć zegarki, które wytrzymają 5 dni? Byłoby super.

Źródło: JDI via Liliputing

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)