Jeden ekran w telefonie to za mało? Dodaj kolejny

Jeden ekran w telefonie to za mało? Dodaj kolejny

Jeden ekran w telefonie to za mało? Dodaj kolejny
Patryk Korzeniecki
14.11.2019 16:45, aktualizacja: 14.11.2019 17:45

Na indiegogo.com zbierane są właśnie środki na produkcję castAway - doczepianego ekranu do telefonu.

40-letni weteran przemysłu elektronicznego, Joe Jasinski, były kierownik działu wzornictwa przemysłowego w Dellu wraz z dwoma byłymi dyrektorami wykonawczymi z Microsoftu i Intela stworzyli nietypowy pokrowiec. Mieliśmy już obudowy z poduszkami powietrznymi, klawiaturami i z dodatkowymi akumulatorami - teraz do tego grona dołączyło etui z ekranem, podobne trochę do Dual Screen z LG G8X.

CastAway to dodatkowy wyświetlacz dla Twojego telefonu

CastAway ma formę obudowy, która z jednej strony ma wbudowany wyświetlacz, a z drugiej miejsce na umieszczenie telefonu. Urządzenie łączy się ze smartfonem i umożliwia otwieranie kilku aplikacji, kopiowanie i wklejanie treści oraz dostęp do zawartości telefonu.

Wbudowano w niego procesor OP1 o taktowaniu 1,5 GHz - 2,0 GHz, a sam ekran ma przekątną od 5,8 do 6,3 cala, w zależności od rozmiaru telefonu pod który zostanie podpięty.

Zasilany jest z akumulatora i ładowany przez USB typu C. Producent obiecuje, że wytrzymuje na baterii tyle, co przeciętny smartfon. W razie konieczności może też podładować telefon.

Dodatkowy wyświetlacz nie jest przymocowany na stałe. Użytkownik może w dowolnym momencie go odczepić i używać niezależnie. Odbywa się to dzięki opatentowanemu magnetycznemu zawiasowi.

W castAway zainstalowano pamięć wewnętrzną o pojemności 32 GB.

CastAway - zasada działania

Aplikacja MultiTask+
Aplikacja MultiTask+© indiegogo.com

CastAway to tak naprawdę tablet oparty na najnowszym ChromeOS, który, tak jak podpięty pod niego telefon, ma zainstalowaną aplikację MultiTask+. Odpowiada ona za obustronne połączenie obu urządzeń i szyfrowaną wymianę danych.

Po odłączeniu castAway może dalej komunikować się z telefonem przez WiFi.

CastAway będzie działał z wybranymi modelami

W chwili premiery castAway będzie kompatybilny z następującymi urządzeniami:

  • iPhone: 6 i 6 Plus, 6s i 6s Plus, 7 i 7 Plus, 8 i 8 Plus X, XS, XS Max, XR, 11 i 11 Pro oraz 11 Pro Max,
  • Samsung Galaxy: S7, S8, S8+, S9 i S9+, S10 i S10+, Note 7, Note 8, Note 9, Note 10.

Ceny i dostępność

Zbiórka osiągnęła już wymagany poziom finansowania. W chwili pisania artykułu uzbierano ponad 52 200 dolarów z zaplanowanych 50 000. Ceny wahają się od 129 do 199 dolarów (ok. 500-780 zł), w zależności od wybranej opcji i wielkości urządzenia.

CastAway będzie rozsyłany do klientów w maju 2020 roku. Producent informuje jednak, że z powodu nieprzewidzianych komplikacji urządzenie może być gotowe nieco później.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)