Jedna ładowarka do wszystkiego. Unia Europejska nie da producentom wyboru

Jedna ładowarka do wszystkiego. Unia Europejska nie da producentom wyboru

Unia Europejska chce uniwersalnej ładowarki do wszystkich smartfonów.
Unia Europejska chce uniwersalnej ładowarki do wszystkich smartfonów.
Źródło zdjęć: © fot. Solen Feyissa / Unsplash
Konrad Siwik
14.08.2021 13:37, aktualizacja: 15.08.2021 18:03

Co marka to inna ładowarka. I chociaż większość producentów smartfonów z Androidem używa złącza USB-C, to wciąż nie zawsze działają one z urządzeniami konkurencyjnych marek. Apple wciąż korzysta ze swojego złącza Lightning. Niedługo może się to zmienić.

Komisja Europejska ma w przyszłym miesiącu przedstawić przepisy ustanawiające wspólny standard ładowania do telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych dla 27 państw. Tak wynika z informacji przekazanej agencji Reuters przez anonimowe źródło zaznajomione ze sprawą.

Posunięcie to będzie miało największy wpływ na producenta iPhone'ów, firmę Apple, niż na jej rywali. Większość produktów Apple'a jest zasilana przez kabel Lightning, podczas gdy urządzenia z Androidem są zasilane przez złącza USB-C.

Według źródła Reutersa władze wykonawcze UE opracowują obecnie projekt przepisów. Prawodawcy w Parlamencie Europejskim w zeszłym roku zdecydowaną większością głosowali za wspólną ładowarką, powołując się na korzyści dla środowiska i wygodę dla użytkowników.

Apple uważa, że dążenie Unii Europejskiej do uniwersalnej ładowarki może zaszkodzić innowacjom i przyczynić się do powstania góry odpadów elektronicznych, gdyby konsumenci zostali zmuszeni do przejścia na nowe ładowarki.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)