Jedziesz na wakacje PKP Intercity? - weź smartfona z WiFi

Jedziesz na wakacje PKP Intercity? - weź smartfona z WiFi22.05.2011 15:30
Intercity z Internetem
Intercity z Internetem
Kira Czarczyńska

Zamiast prób łapania zasięgu za pomocą modemu GSM - szybkie, wygodne i przede wszystkim nie zanikające co chwilę łącze WiFi? Podróżowanie pociągiem od 1 czerwca stanie się nie tylko przyjemniejsze, ale też mniej nudne. Tego dnia PKP Intercity udostępni swoim pasażerom darmowy dostęp do Internetu.

Podczas podróży pociągiem zwykle nie mamy zbyt wielu rzeczy do roboty i zwyczajnie się nudzimy. Nie wiem jak Wy, ale na najczęściej staram się wtedy złapać zasięg jakiegoś GSM-a i uzyskać dostęp do Internetu - w celach różnych, czy to zawodowych, czy czysto rozrywkowych.

Od 1 czerwca w 1. klasie, a w wakacje także w wagonach 2. klasy, PKP Intercity pozwoli nam bezproblemowo korzystać z Internetu - bez żadnych opłat. Sieć ma działać nawet tam, gdzie zanika sygnał GSM, co rozwiąże problem ciągłego rozłączania w połowie np. wysyłania maila.

Oczywiście są i ograniczenia. Limit transferu danych przy każdym zalogowaniu wyniesie 50 MB - co tak naprawdę dla przeciętnego użytkownika Sieci nie jest szczególnie atrakcyjne. Po przelogowaniu się będzie można jednak korzystać z Sieci dalej, a to i tak wygodniejsze niż czekanie na powrót zasięgu GSM.

Wygląda więc na to, że - przynajmniej na czas podróży - nie musimy już kombinować, który pakiet internetowy od operatorów komórkowych będzie najtańszy. Wystarczy smartfon z WiFi i można spokojnie korzystać z netu.

Niezły sposób reklamy usług PKP IC tak przy okazji... chociaż sieci GSM pewnie się nie cieszą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)