Jedziesz na Zachód? Twój iPhone jest w niebezpieczeństwie!

Jedziesz na Zachód? Twój iPhone jest w niebezpieczeństwie!

Fot. na licencji Creative Commons. Flickr.com/Nils Geylen
Fot. na licencji Creative Commons. Flickr.com/Nils Geylen
Paweł Żmuda
23.11.2009 15:01, aktualizacja: 23.11.2009 16:01

Firma F-Secure donosi o pojawieniu się kolejnego robaka na iPhone'a. Tym razem wirus uderzył bliżej naszego kraju - w Holandii.

Podobnie jak wszystkie poprzednie wirusy - Privacy.A i nieszkodliwy Ikee, ten również atakuje złamane telefony z ustawionym domyślnym hasłem na protoku SSH. Specjaliści z F-Secure uważają, że holenderski wirus jest bardziej niebezpieczny od poprzedniego, ponieważ może posłużyć do stworzenia botnetu.

Wirus dotknął wszystkich użytkowników, którzy korzystali z serwisu internetowego holenderskiego banku ING. Mimo, że obszar ataku nowego wirusa jest ściśle określony, fachowcy od zabezpieczeń twierdzą, że robak może rozprzestrzeniać się w szybkim tempie. Na szczęście, na szczególne niebezpieczeństwo narażeni są tylko klienci holenderskiego ING. Firma F-Secure uważa, że liczba zainfekowanych telefonów nie przekroczyła jednak kilku tysięcy.

To już drugi niebezpieczny wirus napisany specjalnie dla iPhone'a. Nie wiadomo kiedy pojawi się wirus zagrażający również telefonom w naszym kraju, ale - by nie było za późno - radzimy zmienić standardowe hasło "alpine" na coś bardziej kreatywnego.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)