Jelly Bean dla HTC One X już jest. Co nowego?

Jelly Bean dla HTC One X już jest. Co nowego?
28.11.2012 09:00
HTC One X (fot. Jemimus)
HTC One X (fot. Jemimus)
Adrian Nowak
Adrian Nowak

Użytkownicy smartfona HTC One X wreszcie mogą zaktualizować oprogramowanie do Androida 4.1.1. Firma planowała zaprezentowanie nowości znacznie wcześniej, ale - jak to często bywa - nie obeszło się bez pewnych problemów.

Na aktualizacje nie mogą na razie liczyć właściciele telefonów HTC One X z zainstalowanym systemem zmodyfikowanym przez operatora. W tym przypadku czas udostępniania poprawek może być różny. W praktyce oznacza to, że nowości dla tego typu urządzeń mogą się pojawić dopiero w następnym roku.

Sam proces aktualizacji przebiega bardzo podobnie jak w przypadku poprzedniego wydania. Należy pobrać niewielką paczkę o rozmiarze 1,6 MB, a gdy już będziemy mieli dostęp do szybkiego połączenia z siecią, zaproponowanie zostanie nam ściągnięcie faktycznej aktualizacji, której rozmiar to aż 364,54 MB.

Co nowego?

Na użytkowników czeka przede wszystkim szereg nowości znanych z Androida 4.1.1. HTC przygotowało również zmiany w swoim interfejsie Sense, który po wgraniu poprawek dostępny będzie w wersji 4+. Tajwański koncern zapewnia, że sprawniej będzie działać aplikacja kamery, a sam telefon powinien dłużej pracować na jednym ładowaniu dzięki optymalizacjom związanym z zarządzaniem energią.

Warto pamiętać, że HTC kilkakrotnie przekładało termin udostępnienia aktualizacji dla One X. Choć na razie Polacy nie informują o możliwości ściągnięcia poprawek, prawdopodobnie powinny one do nas trafić już w ciągu najbliższych godzin lub dni. Na razie nie wiadomo, kiedy dla smartfona tajwańskiego koncernu udostępniony zostanie Android 4.2, jednak biorąc pod uwagę liczne wady tego wydania, prawdopodobnie nieprędko.

Źródło: AndroidAuthority

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)