Jeśli potrafisz stworzyć stronę WWW, z pewnością stworzysz aplikację na Symbiana^3

Jeśli potrafisz stworzyć stronę WWW, z pewnością stworzysz aplikację na Symbiana^3
Simblog.pl

01.05.2010 16:26, aktual.: 01.05.2010 18:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Symbian Foundation w dniu wczorajszym przedstawiła koncepcję tworzenia aplikacji na nową wersję systemu operacyjnego ? Symbian^3, który obecny będzie w Nokii N8. Według zamysłu fundacji, tworzenie aplikacji na najnowszą wersję OS-a będzie tak łatwe, jak tworzenie stron internetowych.

Narzędzia dla deweloperów Symbiana3 były dotychczas w fazie ?Beta?. Wraz z oficjalną prezentacja telefonu Nokia N8, fundacja stwierdziła, że nie ma co przedłużać oczekiwania na pełen dostęp do narzędzi dla nowej wersji OS-a i zakończyła Beta-testy. Jak powiedział Lee Williams ? dyrektor wykonawczy Symbian: ? Teraz każdy może tworzyć fantastyczne aplikację dla takich urządzeń, jak Nokia N8 ? pierwszego na świecie urządzenia z Symbian3?. Ponadto Williams zaznaczył dużą wagę projektu i możliwości dostosowania narzędzi do potrzeb twórców nowych aplikacji.

Z pewnością dostosowanie narzędzi do tworzenia nowych aplikacji, tak by były one łatwiejsze i bardziej zrozumiałe, to duży krok do przodu dla systemu Symbian. Platforma będzie się dynamiczniej rozwijać, ponieważ więcej osób będzie potrafiło tworzyć tego typu aplikację. Ponadto można wysnuć hipotezę, że atrakcyjność, jak i cena aplikacji będzie bardziej korzystna dla ich odbiorców ? klientów, którzy będą pobierać / kupować nowe aplikację na swoje telefony. Wydaje się, że taki rozwój systemu Symbian jest jak najbardziej korzystny i pożądany, ciekawe tylko czy rzeczywiście tworzenie nowych programów na Symbian^3 OS będzie aż tak łatwe?

Źródło: Blog Symbian

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)