Jest i jailbreak dla iOS 5

Jest i jailbreak dla iOS 5

fot. RedmondPie
fot. RedmondPie
Krystian Bezdzietny
13.10.2011 15:43, aktualizacja: 13.10.2011 17:43

Jak wszyscy wiecie, wczorajszego wieczora ukazała się oficjalna wersja oprogramowania iOS 5 i choć serwery Apple'a ledwie udźwignęły miliony pobrań w jednym czasie, to dziś owe oprogramowanie można z powodzeniem odblokować programem redsn0w 0.9.9b5.

Nikogo nie zdziwi fakt, że jailbreak, jakiego można dokonać na iOS 5, jest jailbreakiem tethered, co oznacza, że po każdym wyłączeniu urządzenia, aby je pomyślnie włączyć, trzeba ponownie skorzystać z redsn0w. Co więcej, hakerzy z DevTeamu postanowili na razie nie wydawać programu PwnageTool, który pozwala stworzyć własny plik .IPSW z softem oraz nie zaprezentowano wersji najnowszego redsn0wa dla systemów Windows - póki co tylko właściciele komputerów z systemem Mac mogą dokonać jailbreaku najnowszego softu Apple'a. Kolejną oczywistością jest to, że zaktualizowany redsn0w nie obsługuje iPada 2 oraz najnowszego iPhone'a 4S, choć pewnie niewielu na tym ucierpi.

Warto również dodać, że redsn0w 0.9.9b5 nie wymaga już od użytkowników iOS 5 wskazywania pliku .IPSW podczas odblokowywania, ponieważ niezbędne do jailbreaku pliki są od razu zaimplementowane w programie. Użytkownicy systemów Mac mogą pobrać redsn0w 0.9.9b5 za pośrednictwem wskazanego linka.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)