Jest unlock dla wszystkich iPhone'ów!

Jest unlock dla wszystkich iPhone'ów!

Jest unlock dla wszystkich iPhone'ów!
Krystian Bezdzietny
22.04.2012 11:29, aktualizacja: 22.04.2012 13:29

Masz dowolnego iPhone'a, który fabrycznie jest zablokowany lub współpracuje wyłącznie z jedną siecią? Koniec z tym! Dzisiejszej nocy zaktualizowano narzędzie SAM w Cydii, główną nowością jest możliwość odblokowania wszystkich smartfonów Apple'a.

Nieważne, z której wersji basebandu korzystasz. Nieistotne, czy używasz iOS 5.0, 5.0.1 czy 5.1. Wystarczy zainstalować jeden program, wykonać drobne konfiguracje, po czym będzie można używać dowolnej karty SIM w praktycznie zablokowanym iPhonie.

Dotychczas, jeżeli ktoś chciał programowo pozbawić iPhone'a SIM-locka, musiał czekać miesiącami na zaktualizowanie programu ultrasn0w. To zaś było uzależnione od dostępności jailbreaku, więc tego rodzaju sprawy ciągnęły się w nieskończoność. Koniec końców dziś i tak nie można programowo odblokować najnowszych basebandów iPhone'a 4, o iPhonie 4S nie wspominając. Na szczęście rozwiązanie tego problemu dzisiejszej nocy zawitało do Cydii.

Co należy zrobić, aby pomyślnie odblokować iPhone'a 3GS, iPhone'a 4 lub iPhone'a 4S? Zapraszam do korzystania z zamieszczonych niżej instrukcji. Na wstępie warto dodać, że ta metoda odblokowywania została sprawdzona przez MuscleNerda i haker jak najbardziej zaleca jej używanie. Zanim jednak będziesz mógł pozbawić swoje urządzenie SIM-locka, najpierw musisz odblokować jego soft, czyli dokonać jailbreaku.

Instrukcja

MuscleNerd, poza tym, że potwierdza skuteczność opisanego wyżej sposobu odblokowywania iPhone'ów, zaleca także, aby zapisywać konfiguracje każdej kolejnej karty SIM, ponieważ nie wiadomo, kiedy mogą się one okazać przydatne, jeżeli ktoś wciąż będzie musiał mieć na uwadze swojego SIM-locka. Pliki z konfiguracjami zapisywane są w lokalizacji /var/Root/Library/Lockdown.

Oczywiście nie jest to permanentny unlock. Należy mieć na uwadze, że wszystko tutaj zależy od aplikacji SAM, a ta jest zależna od Cydii, czyli jailbreaku. Jeżeli więc korzystasz z jailbreaku tethered, to mogą pojawić się trudności z użytkowaniem tego narzędzia. Tak czy inaczej, cieszmy się, póki możemy.

Źródło: iDB

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)