Jolla będzie licencjonować swój system. Nowe urządzenia za pół roku?

Jolla będzie licencjonować swój system. Nowe urządzenia za pół roku?
02.03.2015 16:02
Jolla Tablet
Jolla Tablet
Kamil Zawiślak
Kamil Zawiślak

Jolla postanowiła wyjść za ramy swojej dotychczasowej działalności i otworzy się innych producentów, którzy będą chcieli kooperować.

Jak zapewne wiecie, Jolla pracuje nad tabletem ze swoim autorskim systemem Sailfish OS. W swoim portfolio fińska firma ma jeszcze smartfon i... to by było na tyle. Jednak dzięki MWC wiemy, że Jolla chce znacznie szerzej zaistnieć na rynku.

Zacznie się od tego, że system będzie licencjonowany - każdy producent będzie mógł wypuścić urządzenie oparte na Sailfish OS. Finowie twierdzą, ze ich oprogramowanie jest takim złotym środkiem pomiędzy Androidem, a Windows Phone. Każdy, kto ma uwagi do tych systemów, ma znaleźć ukojenie na platformie Saflish.

Sailfish OS 2.0 na Jolla Tablet
Sailfish OS 2.0 na Jolla Tablet

Kolejnym usprawnieniem jest większa kompatybilność z aplikacjami Google Play. Finowie wprowadzili też współpracę oprogramowania z nowymi procesorami Intela z serii x3.

Odświeżony system ma pojawić się na rynku w drugiej połowie tego roku. Wtedy też ma debiutować Jolla Tablet, wyposażony w Sailfish OS 2.0.

Zastanawiam się czy producenci będą zainteresowani współpracą z firmą Jolla. Mam nadzieję, że tak i być może pod koniec roku zobaczymy ciekawe alternatywy dla obecnych smartfonów i tabletów z Androidem. Oby ceny takich urządzeń były tylko adekwatne do możliwości.

Źródło: GSMArena

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)