Już jest AppToGo na iPada

Już jest AppToGo na iPada
18.09.2011 06:08
Już jest AppToGo na iPada
Zbyszek Kowal
Zbyszek Kowal

Aplikacje Berlitz AppToGo, jedne z najlepiej sprzedających się przewodników turystycznych w App Store, są już dostępne w wersji na iPada. Przewodniki stworzone przez wydawnictwo Berlitz i firmę INFOR IT ułatwią zwiedzanie najpiękniejszych miast Europy – Barcelony, Londynu, Rzymu, Paryża i Berlina.

Tablety stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Sprzedaż tych urządzeń w drugim kwartale 2011 roku wzrosła w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego o ponad 300%! Dlaczego lubimy tablety? Według najnowszego badania Nielsena, międzynarodowej firmy specjalizującej się w analizach rynku, tablety i inne przenośne urządzenia podbijają serca konsumentów tym, czego nie zapewnia standardowy pecet, czyli mobilnością, za którą idzie poczucie absolutnej wolności.

Uczestnicy badania, którzy posiadają zarówno tablet, jak i tradycyjnego peceta, traktują tego ostatniego po macoszemu. Aż 35% z nich używa  go znacznie rzadziej lub wcale, a 77% ankietowanych stwierdziło, że to, co do tej pory robili pececie, mogą szybciej i wygodniej wykonać za pomocą tabletu.

411947751413449638

Aplikacje AppToGo, które już kilka tygodni po debiucie w App Store dostały się do pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się aplikacji turystycznych, są już dostępne również w wersji na iPada. To jedyne przewodniki na urządzenia Apple'a opracowane w całości po polsku. Każda aplikacja działa nawet bez dostępu do Sieci i zawiera wszystko, co zwykle znajduje się w drukowanych przewodnikach – od opisów atrakcji turystycznych po praktyczne wskazówki dotyczące jedzenia, picia czy pamiątek z podróży. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja tras. Użytkownik może skorzystać z polecanej trasy lub stworzyć własną i zapisać ją w aplikacji.

Największą zaletą aplikacji jest lokalizacja GPS. W każdej chwili można określić swoje położenie w stosunku do szukanego obiektu i sprawdzić, w jakim kierunku trzeba iść, by tam trafić. Oprócz informacji i narzędzi turystycznych do programu dodane zostały także rozmówki audio dla tych, którzy w podróży chętnie korzystają z podpowiedzi, by móc porozumiewać się w obcych językach. Rozmówki przydadzą się również tym, którzy nie lubią mówić w nieznanym sobie języku - mogą porozumiewać się z rozmówcą za pomocą nagranych komunikatów.

Aplikacje, z których każda kosztuje 4,99  euro, można kupić w App Store. Już niebawem oprócz przewodników po metropoliach Europy na rynku ukażą się programy poświęcone najciekawszym miastom Polski. Prezentacja AppToGo dostępna jest pod tym adresem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)