Już jest AppToGo na iPada

Już jest AppToGo na iPada
Zbyszek Kowal

18.09.2011 06:08, aktual.: 18.09.2011 08:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacje Berlitz AppToGo, jedne z najlepiej sprzedających się przewodników turystycznych w App Store, są już dostępne w wersji na iPada. Przewodniki stworzone przez wydawnictwo Berlitz i firmę INFOR IT ułatwią zwiedzanie najpiękniejszych miast Europy – Barcelony, Londynu, Rzymu, Paryża i Berlina.

Tablety stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Sprzedaż tych urządzeń w drugim kwartale 2011 roku wzrosła w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego o ponad 300%! Dlaczego lubimy tablety? Według najnowszego badania Nielsena, międzynarodowej firmy specjalizującej się w analizach rynku, tablety i inne przenośne urządzenia podbijają serca konsumentów tym, czego nie zapewnia standardowy pecet, czyli mobilnością, za którą idzie poczucie absolutnej wolności.

Uczestnicy badania, którzy posiadają zarówno tablet, jak i tradycyjnego peceta, traktują tego ostatniego po macoszemu. Aż 35% z nich używa  go znacznie rzadziej lub wcale, a 77% ankietowanych stwierdziło, że to, co do tej pory robili pececie, mogą szybciej i wygodniej wykonać za pomocą tabletu.

Obraz

Aplikacje AppToGo, które już kilka tygodni po debiucie w App Store dostały się do pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się aplikacji turystycznych, są już dostępne również w wersji na iPada. To jedyne przewodniki na urządzenia Apple'a opracowane w całości po polsku. Każda aplikacja działa nawet bez dostępu do Sieci i zawiera wszystko, co zwykle znajduje się w drukowanych przewodnikach – od opisów atrakcji turystycznych po praktyczne wskazówki dotyczące jedzenia, picia czy pamiątek z podróży. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja tras. Użytkownik może skorzystać z polecanej trasy lub stworzyć własną i zapisać ją w aplikacji.

Największą zaletą aplikacji jest lokalizacja GPS. W każdej chwili można określić swoje położenie w stosunku do szukanego obiektu i sprawdzić, w jakim kierunku trzeba iść, by tam trafić. Oprócz informacji i narzędzi turystycznych do programu dodane zostały także rozmówki audio dla tych, którzy w podróży chętnie korzystają z podpowiedzi, by móc porozumiewać się w obcych językach. Rozmówki przydadzą się również tym, którzy nie lubią mówić w nieznanym sobie języku - mogą porozumiewać się z rozmówcą za pomocą nagranych komunikatów.

Aplikacje, z których każda kosztuje 4,99  euro, można kupić w App Store. Już niebawem oprócz przewodników po metropoliach Europy na rynku ukażą się programy poświęcone najciekawszym miastom Polski. Prezentacja AppToGo dostępna jest pod tym adresem.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)