Do tej pory obstawiałem, że to Cortana szybciej przemówi po polsku niż asystentka Apple'a. Dzięki serwisowi LetemSvetemApplem mamy powody sądzić, że jednak będzie to Siri. W kodzie systemu iOS o iteracji 8.1.2 zaszyto informacje o trzech nowych językach: polskim, czeskim i słowackim. Odpowiednich zapisów dopatrzono się w ciągach tekstowych systemu.
Coś może być na rzeczy, bo w iOS 8 dodana została już przecież funkcja dyktowania głosowego w naszym języku, która skądinąd działa całkiem sprawnie.
Być może debiut spolszczonej Siri przełoży się także na szybszą premierę Apple Watcha w naszym kraju. Wszak ten zegarek w dużej mierze obsługiwany będzie komendami głosowymi.
Przy tym wszystkim należy oczywiście pamiętać, że mamy do czynienia z nieoficjalnymi danymi. Wiemy już, że Apple pracuje nad polską Siri, ale nie wiemy, kiedy prace zostaną ukończone.
Źródło: LetemSvetemApplem via MyApple