Już niedługo tylko Samsung i LG zostaną przy plastiku?

Już niedługo tylko Samsung i LG zostaną przy plastiku?
14.03.2014 12:51
Huawei Ascend P6
Huawei Ascend P6
Mateusz Żołyniak
Mateusz Żołyniak

Chińscy producenci mają zamiar pójść śladami Sony i HTC: ZTE i Huawei popracują nad jakością wykonania swoich topowych smartfonów.

Parę dni temu wspominałem, że ZTE w swoich nowych modelach zastosuje obudowy wykorzystujące Nano Molding Technology (NMT). Przyszłe smartfony Chińczyków będą miały plastikowo-metalowe unibody - wytrzymałe, a jednocześnie tanie w produkcji. O krok dalej chce pójść Huawei.

Producent zapowiedział, że planuje wprowadzić na rynek więcej urządzeń o wysokiej jakości wykonania. Ma (przynajmniej w topowych urządzeniach) odejść od plastiku i zacząć używać obudów zrobionych z metalu. W rozmowie z Trusted Reviews podkreślił to Shao Yang:

Shao Yang:

Z pewnością będziemy mieć coraz więcej metalowych telefonów. Uważamy, że ludzie bardzo lubią metalowe telefony, szkło również jest dobrym materiałem, ale plastik już nie.

Nie miałbym nic przeciwko, aby było więcej urządzeń podobnych do Ascenda P6, a tym bardziej jeszcze lepiej wykonanych urządzeń. Starania firmy było widać już na targach Mobile World Congress 2014, na których pokazała jeden z najmocniejszych, najmniejszych i najlepiej wykonanych 7-calowych tabletów na rynku.

Huawei rozważa także zastosowanie innych materiałów. Na razie nie wiadomo, o jakie konkretnie tworzywa chodzi, ale dla Chińczyków ważne jest, aby były dobrej jakości i podobały się użytkownikom. Być może, jak w przypadku Sony, będzie to szkło, a może pojawią się urządzenia w ceramicznych obudowach. Te drugie zapowiadano od dawna, ale na razie próżno szukać ich na rynku (może poza jednym Pantechem).

Z zapowiedzi Chińczyków można wnioskować, że w tym roku będą chcieli skuteczniej powalczyć na rynku mobilnym. Liczę więc na to, że lepsza jakość wykonania oraz smartfon z Androidem i Windows Phone'em to niejedyne nowości, jakie szykuje firma. Huawei ma ogromny potencjał i najwyższa pora, aby zaczął go wykorzystywać. Mam przy tym nadzieję, że Chińczycy nie ograniczą się tylko do Chin i Stanów.

Jestem zadowolony, że coraz więcej producentów zamierza stosować w high-endowych telefonach materiały lepsze niż plastik. Osoby kupujące telefon za ponad 2000 zł mają prawo wymagać czegoś więcej. Na szczęście wygląda na to, że tylko Samsung i LG pozostaną przy plastiku. W przypadku tej drugiej firmy wszystko okaże się dopiero podczas prezentacji następcy G2.

Źródło: Trusted Reviews

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)