Wycieka ulotka, która ujawnia zastosowanie dwóch aparatów w HTC One (2014). Będzie też KnockON

Wycieka ulotka, która ujawnia zastosowanie dwóch aparatów w HTC One (2014). Będzie też KnockON11.03.2014 15:44
Wycieka ulotka, która ujawnia zastosowanie dwóch aparatów w HTC One (2014). Będzie też KnockON
Źródło zdjęć: © twitter.com

Teorii na ten temat dwóch aparatów było wiele. Teraz ich zastosowanie ujawniono niemalże oficjalnie.

Żartowałem ostatnio, że HTC pomyliło kolejność faz w cyklu życia nowego One'a i nie zdziwiłbym się, gdyby smartfon trafił do sprzedaży jeszcze przed swoją oficjalną premierą. Okazuje się, że wiele się nie pomyliłem - prezentacja nastąpi dopiero za dwa tygodnie, a GSMArena dotarła już do ulotki z ofertą sieci Telstra, czyli największego operatora w Australii.

  • Slider item
[1/1]

Na wspomnianej ulotce wyszczególniono wszystkie najważniejsze funkcje niezapowiedzianego jeszcze telefonu. Szczególnie interesujące są dwa akapity.

Pierwszy dotyczy Duo Camery, czyli podwójnego aparatu. Napis na ulotce głosi:

Rób ostre fotografie nawet w słabym oświetleniu i profesjonalnie edytuj wspomnienia po zrobieniu zdjęcia. Wybierz obszar do wyostrzenia, uwydatnij to, co kochasz, rozmyj tło i dodaj trójwymiarowe efekty.

Czyli wiemy na pewno, że HTC One (2014) pozwoli na ustawienie punktu ostrości z jednoczesnym rozmyciem tła już po zrobieniu zdjęcia. Nie powinno to zresztą nikogo dziwić, bo jest to zapoczątkowany przez Nokię i podłapany ostatnio przez niemalże całą konkurencję (Galaxy S5, Xperia Z2 i LG G Pro 2) standard. W smartfonie Tajwańczyków ma to jednak działać na nieco innej zasadzie; dzięki dwóm obiektywom będzie on dosłownie "widział" głębię.

Nie jest do końca jasne, czym są "trójwymiarowe efekty". Być może nowy One będzie po prostu nagrywał filmy i robił zdjęcia w 3D, ale ja obstawiam, że chodzi raczej o tego typu animacje:

GIF 3D
Źródło zdjęć: © squidoo.com
GIF 3D

Kolejny akapit na ulotce dotyczy funkcji Easy Access. Ten "łatwy dostęp" ma umożliwić wybudzenie urządzenia poprzez dwukrotne stuknięcie w ekran. Uwielbiam tę funkcję w LG G2 i nie będę narzekał, że to "bezczelne kopiowanie rozwiązań, które wcześniej pojawiły się gdzie indziej". Cieszę się, że rośnie liczba urządzeń z tym świetnym i sprawdzonym rozwiązaniem i że konsumenci będą mieli większy wybór.

Przypominam, że oficjalna prezentacja tegorocznego One'a nastąpi 25 marca. Przy takiej liczbie przecieków jest to już jednak tylko formalność.

Źródła: GSMArena; Twitter

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)