Już wkrótce pierwszy smartfon Sony Ericssona z obsługą sieci LTE

Już wkrótce pierwszy smartfon Sony Ericssona z obsługą sieci LTE

Jan Uddenfeldt
Jan Uddenfeldt
Tomasz Hamryszak
18.02.2011 08:23, aktualizacja: 18.02.2011 09:23

Trzy lata temu przedstawiciele Ericssona stwierdzili, że rok 2012 będzie przełomowy dla technologii LTE. W czasie gdy konkurencja wprowadza swoje smartfony wspierające ten typ sieci, plany japońsko-szwedzkiej spółki nie zostały jeszcze ogłoszone. Jednak w ostatnim wywiadzie dyrektor ds. technicznych podał kilka ciekawych informacji. Czyżby Sony Ericsson wracał do gry?

Jan Uddenfeldt poinformował, że Sony Ericsson jest w trakcie przygotowywania pierwszego smartfona z obsługą sieci LTE. Niestety nie wiadomo, jak długo będzie trzeba czekać na oficjalną prezentację. Na pytanie, kiedy pojawi się urządzenie, dyrektor ds. technicznych odpowiedział wymijająco, że nastąpi to już wkrótce.

Obserwując ostatnie poczynania firmy, można ponownie dostrzec duże zaangażowanie producenta w rynek amerykański. Przykładem jest premiera Xperii arc w Las Vegas oraz bardzo szybka zapowiedź wprowadzenia jej do sieci Verizon. Teraz kolejny dowód na to stanowi praca nad obsługą LTE i wygląda na to, że spółka joint-venture poważnie myśli o powrocie do ścisłej czołówki największych producentów telefonów komórkowych.

Źródło: engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)