Kabel Micro-Flip zamienia zwykłe złącze Micro w USB w odwracalne

Złącze Micro-Flip
Złącze Micro-Flip
Źródło zdjęć: © Kickstarter
Łukasz Skałba

04.12.2015 01:24, aktual.: 04.12.2015 02:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Największą wadą Micro USB jest to, że przy większości prób, udaje się go poprawnie podłączyć dopiero przy trzeciej próbie. Micro-Flip zdaje się być idealnym rozwiązaniem tego problemu.

Wraz z iPhone'em 5 Apple wprowadził złącze Lightning, które poza tym, że wymagało zmiany akcesoriów lub dokupienia przejściówki, miało praktycznie same zalety. Było mniejsze, odwracalne i po prostu nowocześniejsze. Podobnie z nowym standardem USB - USB-C. Oba rozwiązania miały jednak jeden mankament. Były przeznaczone tylko do nowych urządzeń, a więc nie rozwiązywały problemów użytkowników starszych generacji.

Micro-Flip jest modyfikacją złącza Micro USB, a co najważniejsze - pasuje do jego klasycznej wersji. Mogą z niego więc skorzystać użytkownicy wszystkich telefonów z Androidem, mających tradycyjny wtyk. Jak udało się takie coś stworzyć? Banalnie prosto. Wystarczyło zamontować styki po obu stronach płytki, a nie po jednej, jak w klasycznym złączu. Poza tym, zewnętrzna krawędź złącza została wyprofilowana tak, aby to było symetryczne i fizycznie mieściło się w gnieździe. Dlaczego nikt nie wpadł na to wcześniej?

Złącze Micro-Flip
Złącze Micro-Flip© Kickstarter

Chociaż, na dobrą sprawę, Micro-Flip prezentuje się marnie przy złączu ZNAP, o którym pisałem jakiś czas temu. Jest ono nie tylko odwracalne, ale także "wyrywalne" w przypadku przypadkowego pociągnięcia kabla. Poza tym jego przyłączanie i odłączanie jest dużo szybsze i wygodniejsze, a kosztuje przy tym mniej niż Miro-Flip. Zresztą, o tym który projekt jest ciekawszy i bardziej udany można zdecydować patrząc na zebrane środki. W przypadku Micro-Flipa udało uzbierać się 30 tysięcy dolarów (cel 15 tysięcy). Projekt ZNAP przekroczył właśnie 3 miliony dolarów (cel 120 tysięcy)!

Różnica jest jednak taka, że ZNAP nadal jest dopracowywany, a Micro-Flip już został dostarczony do pierwszych klientów...

Źródło: Kickstarter

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)