Kalibrowanie baterii Androida to mit

fot. technocept.com
fot. technocept.com
Krystian Bezdzietny

15.01.2012 11:39, aktual.: 15.01.2012 12:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli jesteś użytkownikiem Androida, którego świadomość na temat zainstalowanego systemu wykracza poza jego zwykłe użytkowanie, to z pewnością słyszałeś o zjawisku kalibrowania baterii, stosowanego celem poprawienia odczytu stanów baterii. Jak poinformowała na swoim profili Google+ Dianne Hackborn, kalibrowanie baterii to mit.

Według zwolenników teorii kalibrowania baterii, usunięcie pliku batterystats.bin z lokalizacji /data/system spowoduje, że na ekranie smartfona będzie widoczne autentyczne odzwierciedlenie stanu baterii i znikną sytuacje, gdzie urządzenie, mimo wskazywania 100% naładowania baterii, tak naprawdę będzie dysponowało akumulatorem naładowanym w 92%.

Dianne Hackborn, pracująca nad androidowym frameworkiem, postanowiła rzucić nieco światła na tę kwestię. Jak mówi, kalibrowanie baterii Androida nie ulepszy detekcji stanu baterii oraz nie wpłynie na czas pracy urządzenia. Plik batterystats.bin służy wyłącznie gromadzeniu informacji o zużyciu energii przez poszczególne aplikacje pomiędzy kolejnymi naładowaniami baterii, co zresztą można sprawdzić w ustawieniach smartfona. A jeżeli plik ten zostanie usunięty, to po ponownym uruchomieniu urządzenia i tak zostanie on utworzony na nowo.

Komu więc kalibrowanie baterii poprawiło odczyty lub wydłużyło czas pracy baterii?

Źródło: XDA Developers

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)