Karta SIM o pojemności 1GB z Androidem!

Karta SIM o pojemności 1GB z Androidem!

Karta SIM o pojemności 1GB z Androidem!
Paweł Żmuda
22.02.2010 11:42, aktualizacja: 22.02.2010 12:42

Od kilku tygodni coraz częściej słyszymy o kolejnych modyfikacjach standardowych kart SIM. Producenci sprzętu stwierdzili, że niewielkie karty, które znajdziemy w naszych aparatach są już przestarzałe i najwyższy czas zająć się ich odświeżeniem. Do grona modyfikatorów dołączyła właśnie firma SK Telecom, która opracowała koncept karty wyposażonej w procesor, 1GB pamięci wewnętrznej i... zainstalowany system Android!

Wszystko to udało się umieścić na karcie o standardowych wymiarach! Dzięki opracowanemu rozwiązaniu, wkrótce spaść mogą koszty produkcji samego sprzętu. Dzięki systemowi operacyjnemu na karcie pamięci, nawet najprostsze komórki mogłyby stać się smartfonami. Spora ilość pamięci wewnętrznej pozwoli nam na szybkie przenoszenie najważniejszych kontaktów, zapisanych wiadomości czy aplikacji na zakupiony właśnie telefon. Bez potrzeby korzystania z dodatkowych narzędzi.

Oczywiste jest to, że koszty nowych SIMów wzrosną, jednak nie to jest największym zagrożeniem. Dotychczas wszystkie dostępne na rynku urządzenia wyposażane były w takie same karty, co stanie się z wieloletnim standardem, gdy każda z firm zapragnie mieć własny odpowiednik?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)