Karta SIM z routerem WiFi na MWC 2010!

Fot. na licencji Creative Commons; flickr.com/by mroach
Fot. na licencji Creative Commons; flickr.com/by mroach
Paweł Żmuda

12.02.2010 14:29, aktual.: 12.02.2010 15:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firmy Sagem i Telefonica zapowiedziały właśnie premierę karty SIM, która zastąpi nam aplikacje tworzące punkty dostępu do bezprzewodowych sieci. Karta nazwana została SIMFi i umożliwi przesyłanie sygnału 3G do wszystkich urządzeń wyposażonych w WiFi. Cały proces ma się odbywać w pełni automatycznie.

Wystarczy włożyć kartę do telefonu, a cała konfiguracja odbędzie się bez ingerencji użytkownika. Oprogramowanie routera znajduje się już na karcie. Niemniej, w razie czego będziemy mieli do niego dostęp poprzez opcje kart SIM w menu telefonu - możliwość zmiany ustawień dostępu i bezpieczeństwa.

Przedstawiciele obydwu firm zapewniają, że nowa SIMFi współpracować będzie praktycznie z każdym dostępnym na rynku telefonem. Jedynym warunkiem jest prawdopodobnie obsługa standardu 3G. Zaangażowanie koncernu Telefonica świadczy o tym, że sprzęt nie jest jedynie ciekawym konceptem. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce możemy spodziewać się nowych kart na rynku.

Niestety, nie wiadomo ile kosztować będzie karta SIMFi. Firmy nie przedstawiły też żadnych szczegółowych informacji na temat produkcji nowych kart. Na więcej informacji musimy poczekać jeszcze kilka dni - do startu MWC 2010.

Ciekawe jak udało się wcisnąć nadajnik WiFi w maleńką kartę. Trzeba przyznać, że karta SIMFi jest dużo większym krokiem na przód, niż prezentowana ostatnio micro SIM.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)