Kazam TV 4.5, czyli tani smartfon z tunerem DVB-T

Kazam TV 4.5, czyli tani smartfon z tunerem DVB‑T

Kazam TV 4.5
Kazam TV 4.5
Mateusz Żołyniak
24.07.2014 13:45, aktualizacja: 24.07.2014 15:50

Firmie Kazam wreszcie udało się czymś zaskoczyć. Przedstawiciele brytyjskiej marki poinformowali, że wprowadzają właśnie "pierwszego na europejskim rynku smartfona z wbudowanym tunerem DVB-T".

Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T w Polsce rozwija się obecnie całkiem prężnie (oczywiście jak na nasze standardy). Część kanałów dostępna jest już w jakości HD, a co jakiś czas przybywa nowych. Na rynku więc szybko pojawiły się nie tylko przeróżne tunery DVB-T do telewizorów/komputerów, ale i do smartfonów. Spodobały się one wielu mniejszym producentom, którzy zaczęli dodawać je do swoich telefonów, jednocześnie reklamując urządzenia jako zdolne do odtwarzania naziemnej telewizji cyfrowej.

Firma Kazam postanowiła pójść o krok dalej i wprowadziła nowy model TV 4.5, który odznacza się wbudowanym tunerem DVB-T. Sprzęt ma pozwolić na odbieranie ogólnodostępnych kanałów z poziomu małego ekranu i korzystanie z cyfrowego przewodnika telewizyjnego (EPG), który ma pozwalać na szybki sprawdzanie programów. Jakość odbieranego obrazu zależeć będzie od odległości telefonu od nadajnika, a pomocna okazać ma się wysuwana teleskopowa antena.

Kazam TV 4.5
Kazam TV 4.5

Obsługa DVB-T to jednak jedna cecha wyróżniająca to urządzenie. Kazam TV 4.5 to dość standardowy smartfon z 4,5-calowym ekranem IPS o rozdzielczości FWVGA (480 x 854 pikseli), którego sercem jest czterordzeniowy układ z rdzeniami Cortex-A7 o taktowaniu do 1,3 GHz. Sprzęt wyposażony jest w 5-megapikselowy aparat główny, który oferuje funkcję HDR.

Wbudowana bateria ma pojemność 1800 mAh, co wróży najlepiej w przypadku urządzenia z tunerem DVB-T. Potwierdza to sam producent, który stwierdził, że zastosowane ogniwo pozwoli na ok. 3 godz. ciągłego oglądania telewizji. Może więc okazać się, że mając zamiar oglądać coś poza domem konieczne będzie zabranie ze sobą power banka lub dodatkowej baterii.

Kazam TV 4.5
Kazam TV 4.5

Kazam TV 4.5 działa na systemie Android (zapewne 4.2 Jelly Bean), a sam producent nie decydował się na większą ingerencję w system (brak nakładki). Jak inne urządzenia mniej znanych marek, smartfon obsługuje dwie karty SIM (jedna 2G/3G, druga tylko 2G). Firma nie podała ilości wbudowanej pamięci (zapewne 4 GB), ale pewne jest, że można będzie ją rozszerzyć za pomocą kart microSD.

Smartfon Kazama z wbudowanym tunerem DVB-T na naszym rynku ma pojawić się w drugiej połowie sierpnia. Jego sugerowana cena to 599 zł. Dla mnie to raczej ciekawostka, ale tani sprzęt, który pozwoli na oglądanie naziemnej telewizji cyfrowej można zainteresować sporą grupę użytkowników. Nie zdziwię się, gdy wkrótce do Kazama TV 4.5 dołączą podobne urządzenia innych mniejszych producentów (tak, chodzi o brandowany sprzęt z Chin).

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)