Kiedy LG G2 dostanie Androida 4.4 KitKat?

Kiedy LG G2 dostanie Androida 4.4 KitKat?16.12.2013 12:17
LG G2
LG G2
Mateusz Żołyniak

LG G2, czyli jedna z najgorętszych premier tego roku, wkrótce ma otrzymać aktualizację do nowego Androida 4.4 KitKat. Kiedy dokładnie ma nastąpić to "wkrótce"?

Informacje o szybkiej aktualizacji G2 do nowego Androida pojawiają się już od jakiegoś czasu. Nie padły jeszcze żadne oficjalne terminy, ale przedstawiciele firmy LG zdradzili już kilka szczegółów odnośnie przygotowywanego oprogramowania.

Court Elliot z kanadyjskiego oddziału LG wspomniał niedawno, że tamtejsi operatorzy dostaną update do końca pierwszego kwartału 2014 roku. Nowe oprogramowanie powinno trafić jednocześnie do wszystkich sieci, ale termin jego udostępnienia użytkownikom będzie zależeć od czasu potrzebnego na testy i wprowadzanie własnych rozwiązań.

Nie wiadomo jeszcze, czy oznacza to, że update dla LG G2 w pierwszym kwartale trafi do wszystkich operatorów na całym świecie. Nie da się ukryć, że jest to bardzo prawdopodobne w przypadku wersji międzynarodowej smartfona. Model na rynek koreański (różni się m.in. pojemnością baterii i obecnością slotu kart pamięci) Androida 4.4 może dostać już w tym miesiącu, a przynajmniej to można wywnioskować z danych ujawnionych przez LG Korea.

Nie zdziwiłbym się więc, gdyby modele na globalny rynek dostały nowe oprogramowanie już na początku 2014 roku. Być może będzie to przełom stycznia i lutego Przynajmniej jeżeli chodzi o komórki pochodzące z wolnej sprzedaży. Proces aktualizacji - tradycyjnie już - przebiegać powinien za pośrednictwem systemu OTA.

LG dość mocno stara wziąć się za aktualizowanie swoich smartfonów. Ostatnie działania pokazuję, że osławione opóźnienia mogą odejść w przeszłość, a producent będzie dbać o wprowadzanie nowego oprogramowania do swoich smartfonów. Mam nadzieję, że tak się właśnie stanie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)